Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku powstaje największy skatepark w Polsce (ZDJĘCIA)

Dodano

Na Zachodnim w Skarżysku trwają prace przy budowie kompleksu składającego się m.in. ze skateparku i torów pumptrack. Inwestycja jest elementem rewitalizacji osiedla Zachodnie.

Na tym etapie prac rozpoczyna się montaż elementów skateparku. Zajmie on powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składał się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.

Skatepark będzie jednym z elementów całego kompleksu. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak tory pumptrack, półkolista sfera „cradle”, kompleks boulderowy, czy plac zabaw. Dostępne będą też: ścieżka rowerowa, trybuny, budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

 Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta i okolic, ale także miłośników jazdy na rokach, deskorolkach, czy rowerach z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Z wizualizacją kompleksu można się zapoznać TUTAJ.

Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media