Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego w Skarżysku-Kamiennej za nami (ZDJĘCIA)

Dodano

W sobotę 17 października na stadionie Ruchu odbył się XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konrada Kröniga oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

Bieg rozpoczął się o godzinie 13 na stadionie dawnego Ruchu przy ul.Piłsudskiego. Biegacze rywalizowali w tym roku tylko w kategorii OPEN. W memoriale wzięło udział 128 biegaczy, w różnym przedziale wiekowym. 

Uczestnicy mieli do pokonania trasy na różnych dystansach dostosowanych do wieku startujących. Trasa głównego biegu w kategorii Open (10 km) przebiegać będzie ulicą Piłsudskiego ( 3 pętle)

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Skarżysko – Kamienna, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej, Firma Wtórpol, Firma Batmar, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie oddział w Skarżysku – Kamiennej. 

Wyniki XII Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego

Wynik OPEN

Kobiety:
1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce)
2. Justyna Korytkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża)
3. Lidia Czarnecka (Czarnecki Run Team – BLIŻYN)

Mężczyźni:
1.Aleksander Dragan (KKL Kielce)
2.Sylwester Lepiarz (LKS Rudnik – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI)
3. Damian Noga (KP PSP Staszów – KŁODA)

Krzysztof Woliński – trener, wychowawca. Przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkoatletyce w biegach średnich i długich. Trenowani przez niego zawodnicy zdobywali wielokrotnie medale mistrzostw Polski. Trener dwojga olimpijczyków, Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika, oraz wielu zawodników i zawodniczek reprezentujących kraj na mistrzostwach Europy i świata. Jego wychowankiem był także Artur Osman, wielokrotny medalista imprez krajowych. Krzysztof Woliński pracował w Granacie oraz STS-ie Skarżysko. Zmarł nagle w 2008 r. podczas obozu sportowego w Spale. Miał 50 lat.

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.