Obserwuj nas na

Skarżysko-Kamienna

Zabił znajomego, spędzi 15 lat w więzieniu

Dodano

Zapadł wyrok w sprawie 36-letniego Emila F., który odpowiadał za zabójstwo znajomego. Za popełnioną zbrodnię otrzymał karę 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Emil F. zabił swojego znajomego metalową rurką. Proces oskarżonego toczył się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Mężczyzna przyznał się do udziału w bójce ze znajomym, jednak twierdził, nie sądził, że znajomy odniesie obrażenia, które doprowadzą do zgonu. Podczas pierwszej rozprawy nie chciał składać wyjaśnień. Z tych złożonych na etapie śledztwa wynika, że 12 września 2020 roku Emil F. poszedł do znajomego, aby porozmawiać. Towarzyszyła mu była dziewczyna, z którą po zerwaniu umawiał się także pokrzywdzony. To właśnie ona miała być powodem kłótni. Mężczyźni zaczęli się do siebie wulgarnie zwracać. Emil F. w bluzie miał schowaną metalową rurkę. Zaczął nią okładać pokrzywdzonego.

Jak zeznawał, nie miał zamiaru użyć rurki jako broni. Po prostu miał ją przy sobie, bo nie miał jej gdzie zostawić. Użył jej, bo górę wzięły emocje i alkohol. Następnie wyszedł z mieszkania. Nieprzytomnego poszkodowanego w mieszkaniu odnalazła jego siostra. Po kilku dniach zmarł w szpitalu.

We wtorek zapadł wyrok w tej sprawie. Mężczyzna został skazany na 15 lat więzienia, groziło mu dożywocie.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media