Obserwuj nas na

Skarżysko Kościelne

Ciekawy projekt dla uczniów w Skarżysku Kościelnym

Dodano

W poniedziałek 20 września w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odbyła się inauguracja projektu „Turystyczna szkoła”. W jej trakcie uczniowie szkoły mieli okazję jako pierwsze przetestować Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła przygotowane dla nich przez Polską Organizację Turystyczną.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Cała przestrzeń podzielona została na kilka stref, a na wejściu gości przywitał humanoidalny robot z którym każdy mógł przybić „żółwika” i zadać kilka pytań. Dzieci, które odwiedziły MCETS mogły skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie.

Nie zabrakło także tradycyjnych gier, quizów i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu.

Projekt ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media