Suchedniów
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów przegrywa z mistrzem Polski, ale walczy dalej

W meczu 18. kolejki Lotto Superligi tenisistów stołowych Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów musiał uznać wyższość aktualnego mistrza Polski, Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, przegrywając na wyjeździe 0:3. Choć wynik nie pozostawia złudzeń, spotkanie było wyrównane, a losy rywalizacji mogły potoczyć się zupełnie inaczej.
Już w pierwszym pojedynku Liao Cheng-Ting stoczył zacięty bój z Miłoszem Redzimskim, przegrywając minimalnie 2:3. Podobny scenariusz miał miejsce w drugim starciu, gdzie Deni Kožul także uległ Gionisowi Panagiotisowi 2:3. W trzecim meczu Mateusz Zalewski zmierzył się z Markiem Badowskim, jednak tym razem rywal okazał się znacznie lepszy, wygrywając 3:0.
Po spotkaniu wiceprezes Orlicza, Dariusz Kowalik, podkreślił, że choć wynik nie jest satysfakcjonujący, drużyna nie zamierza się poddawać. – Tym razem się nie udało, ale podjęliśmy walkę i niewiele brakowało, aby w dwóch pierwszych meczach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gdyby udało się wygrać te pojedynki, całe spotkanie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Nie zwieszamy jednak głów i wciąż mamy w planach walkę o medal mistrzostw Polski – zaznaczył.
Kolejna szansa na zdobycie ligowych punktów już w piątek 14 marca. Suchedniowscy „Aptekarze” podejmą we własnej hali drużynę Dekorglass Działdowo, co zapowiada się na kolejne emocjonujące starcie w walce o czołowe lokaty w tabeli.