Obserwuj nas na

Suchedniów

Nocny pożar zabytkowej willi w Suchedniowie przy ul. Bodzentyńskiej (zdjęcia)

Dodano

16 października o godzinie 02:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Suchedniowie przy ulicy Bodzentyńskiej.

W chwili przyjazdu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar obejmował już całe poddasze i dach budynku. Z uwagi na drewnianą konstrukcję obiektu pożar szybko się rozprzestrzeniał pomimo podania 4 prądów gaśniczych na palący się budynek. Do pojeździe kolejnych sił i środków podano dodatkowo 5-ty prąd wody na dach obiektu przy pomocy drabiny mechanicznej i ograniczono rozprzestrzenianie się pożaru. Cała akcja zakończyła się dopiero o godzinie 11:55 i trwała blisko 10 godzin.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, przeszukaniu obiektu na obecność osób poszkodowanych, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej czy nie ma ukrytych zarzewi ognia, rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcyjnych obiektu oraz oddymianiu pomieszczeń. Osób poszkodowanych nie było, z uwagi na fakt iż od kilku lat w obiekcie ten był niezamieszkały.

Całkowitemu spaleniu uległ cały dach i poddasze budynku, ucierpiało również piętro budynku, a także strop który przyjął wysoką temperaturę z płonącego dachu budynku. Przyczyny co do powstałego pożaru będą ustalane przez powołanego biegłego sądowego w zakresie pożarnictwa. W akcji brało udział 6 zastępów z JRG Skarżysko-Kamienna, 2 zastępy z OSP Suchedniów, 2 zastępy OSP Bliżyn oraz jeden z OSP Ostojów. Łącznie 21 strażaków z PSP oraz 25 z OSP.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: kpt. Paweł Gałązka – JRG Skarżysko-Kamienna

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media