Obserwuj nas na

Brody

Remont mostu w Brodach. Obowiązuje ruch wahadłowy (zdjęcia)

Dodano

Trwa remont mostu na moście w Brodach Iłżeckich w ciągu drogi krajowej nr 9. Kierowcom podróżującym trasą Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów – Rzeszów GDDKiA przypomina o zmienionej organizacji ruchu w tym miejscu.

Aktualnie wykonawca prowadzi prace na prawej połowie mostu, a ruch odbywa się wahadłowo lewą połową jezdni w obu kierunkach i jest sterowany sygnalizacją świetlną.

Prace remontowe, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, planowane są do października br. Wykonawca rozebrał już stare stożki nasypów i wykonał nowe z elementów prefabrykowanych. Rozebrane zostały także kapy chodnikowe, nawierzchnia i izolacja na połowie obiektu mostowego. Ułożono warstwę wyrównawczą pod chodnik, trwa montaż elementów odwodnienia. 

Przypominamy, umowa na remont mostu w Brodach Iłżeckich w ciągu drogi krajowej nr 9 podpisana została jesienią ub. roku. Most w Brodach Iłżeckich nad rzeką Kamienną i linią kolejową to czteroprzęsłowy obiekt z konstrukcją stalową mający blisko 160 metrów długości, ponad 16 metrów szerokości i chodniki po obu stronach. Zgodnie z wykonaną wcześniej dokumentacją projektową remont obejmie między innymi wymianę nawierzchni na jezdni i chodnikach, naprawę izolacji i ewentualnych uszkodzeń konstrukcji, wykonanie zabezpieczeń antykorozyjnych, wykonanie nowego oznakowania poziomego oraz montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koszt remontu to około 5,6 mln złotych.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media