Obserwuj nas na

Mirzec

Drugi etap prac przy drodze w Gadce – Majoracie zakończony (zdjęcia)

Dodano

Pracownicy firmy Budromost zakończyli prace przy drugim etapie remontu gminnej drogi w Gadce- Majoracie.

25 czerwca podczas odbioru prac w terenie sporządzony został protokół wstępny odbioru prac. W dokumencie wyszczególniono, jakie usterki powstałe przy wykonaniu drogi należy poprawić. Pracownicy Budromostu mają na to dwa tygodnie.

W tym roku wyremontowany odcinek drogi w Gadce Majoracie wydłużył się o 977 metrów. Zakres prac objął między innymi wymianę nawierzchni bitumicznej, odtworzenie poboczy z kruszywa, odtworzenie przepustów pod zjazdami, odtworzenie zjazdów oraz jednostronne odtworzenie rowu o długości 692 metrów a także montaż znaków drogowych. Prace kosztowały 424 719 złotych, przy czym Gmina Mirzec otrzymała dofinansowanie do remontu w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych zadania w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

Warto dodać, że w zeszłym roku wyremontowany został pierwszy odcinek drogi w Gadce-Majoracie o długości 700 metrów. Na remont Gmina Mirzec pozyskała rządową dotację w wysokości 80% kosztów kwalifikowalnych na odbudowę dróg zniszczonych w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

UGM

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media