Obserwuj nas na

Pawłów

Owca zaatakowana przez psy w sanktuarium w Kałkowie jest cała i zdrowa

Dodano

10 stycznia na stronie Spotted: Starachowice na Facebooku opublikowany został post jednej z obserwatorek profilu. Poinformowała w nim ona o sytuacji, która miała miejsce na terenie sanktuarium w Kałkowie. Kobieta podczas spaceru z rodziną zarejestrowała atak dwóch, prawdopodobnie bezpańskich psów na bezbronną owcę przebywającą w żywej szopce bożonarodzeniowej.

Psy podgryzały, szarpały i przewracały zwierzę. Opis sytuacji wraz z załączonym nagraniem sprawił, że wśród internetowej społeczności zawrzało. Autorka postu poinformowała, że całe zajście zostało zgłoszona do księdza, który miał “uspokoić” rodzinę słowami “Proszę się nie przejmować, owce mają grubą skórę. Nic im nie będzie”. Sprawa zakończyła się interwencją policji.

Jak poinformował w rozmowie dla portalu Eska rzecznik policji w Starachowicach, Paweł Kusiak, owca jest cała i zdrowa. Nie doszło do jej zranienia. Kustosz sanktuarium przeniósł zwierzę w inne miejsce, lepiej zabezpieczone.

Teraz policja ma za zadanie ustalić właściciela bądź właścicieli psów, które zaatakowały owcę. Z relacji osoby zgłaszającej zajście wynikało, że psy są bezpańskie. Jeśli okaże się, że jest inaczej, właścicielowi grozi kara grzywny w wysokości 250 złotych lub kara nagany.

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media