Obserwuj nas na

Pawłów

Policja szuka świadków wypadku, w którym zginął 12-latek

Dodano

Starachowicka policja szuka świadków sobotniego tragicznego wypadku na zbiorniku Wióry (Świętokrzyskie), w którym zginął 12-latek. Z ustaleń śledczych wynika, że chłopiec spadł z materaca ciągniętego przez skuter wodny.

– Osoby mające wiedzę na temat wypadku proszone są o zgłaszanie się do starachowickiej KPP przy al. Armii Krajowej 27. Informację można przekazywać również telefonicznie pod nr 47-804-32-05 lub 47-804-32-07 – powiedział we wtorek mł. asp. Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Zgłoszenie o wypadku na zbiorniku Wióry w miejscowości Szeligi wpłynęło do świętokrzyskich służb ratunkowych po godzinie 14.00 w sobotę 6 lipca.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 39-latek prowadził skuter wodny, za którym ciągnął ponton. Płynęli na nim 44-letni mężczyzna i 12-latek. W pewnym momencie, prawdopodobnie wskutek zderzenia z innym skuterem, 44-latek i chłopiec wpadli do wody. Dziecko wyciągnięto na brzeg i rozpoczęto reanimację. Niestety, mimo wysiłków ratowników chłopiec zmarł. Starszy uczestnik wypadku nie odniósł obrażeń.

Postępowanie w sprawie prowadzi starachowicka prokuratura. Z ustaleń śledczych wynika, że osoby, które brały udział w wypadku, były trzeźwe. Miały również wymagane patenty sternika motorowodnego. Z uwagi na charakter tego zdarzenia konieczne będzie zasięgnięcie opinii biegłych. W planach jest także przeprowadzenie sekcji zwłok 12-latka

Postępowanie jest prowadzone kierunku artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego, czyli wypadku komunikacyjnego w ruchu wodnym.

wdz/ joz/ pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media