Obserwuj nas na

Starachowice

26 mln zł na inwestycje mieszkaniowe w Starachowicach (zdjęcia)

Dodano

Powstaną kolejne mieszkania w Starachowicach. Miasto otrzymało finansowe wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowych mieszkań oraz remont przedwojennych budynków wielorodzinnych na osiedlu Wzgórze.

– Otrzymaliśmy oficjalne dokumenty z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wszystkie wnioski złożone przez miasto Starachowice otrzymały finansowe wsparcie z funduszu dopłat BGK – informuje Prezydent Miasta Marek Materek.

Pozyskane fundusze pozwolą na zapowiadaną budowę 101 mieszkań komunalnych przy ul. Kościelnej, w miejscu dawnych baraków.

– Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli nam uwolnić kolejne tereny inwestycyjne, poprawić warunki zamieszkania wielu osobom, a także poprawić jakość powietrza w naszym mieście – mówi prezydent – Wartość projektu 18 mln zł, dofinansowanie z BGK ze środków Funduszu Dopłat wynosi 14,5 mln zł.

Miliony pozyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego miasto chce przeznaczyć nie tylko na budowę nowych mieszkań, ale także na remont już istniejących lokali. Dokładnie chodzi o przebudowę trzech przedwojennych budynków wielorodzinnych na osiedlu Wzgórze (Widok 3,12 i 14).

– Zmodernizowanych zostanie 30 lokali. Budynki zostaną podpięte do sieci ciepłowniczej – zlikwidujemy kolejne kopciuchy – informuje prezydent – Wartość projektu to 8,6 mln zł, dofinansowanie z BGK z Funduszu Dopłat wynosi 7,3 mln zł czyli 85% (podwyższone z 80 o 5% ze względu na obszar rewitalizacji).

Trzeci ze złożonych wniosków dotyczy dofinansowania do trzech nowych budynków wielorodzinnych przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, których budowę zakończono na początku roku. Wartość projektu 12 mln zł, dofinansowanie z BGK ze środków Funduszu Dopłat 4,2 mln zł. Udział gminy do jedynie 1,8 mln zł. Pozostałe środki to preferencyjny kredyt z BGK.

– Powstało tam 60 nowych czynszowych mieszkań na wynajem. Zwiększając ilość mieszkań na wynajem staramy się pozytywnie wpłynąć na rynek mieszkaniowy w mieście – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. – Przed kilkoma miesiącami podjąłem ryzykowne decyzje. Zrezygnowaliśmy z dofinansowania dotyczącego bloków przy Piłsudskiego, by na bazie nowych form wsparcia zaproponowanych przez rząd starać się o wyższe środki. Udało się! Wybraliśmy wykonawcę prac dla trzech przedwojennych budynków wielorodzinnych na osiedlu Wzgórze – prace trwają. Ogłosiliśmy przetarg na budowę 101 mieszkań przy ul. Kościelnej. Jesteśmy już po otwarciu ofert. Bez tej dotacji nie bylibyśmy w stanie wybrać wykonawcy. Teraz będzie to możliwe.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media