Obserwuj nas na

Starachowice

31. finał WOŚP w Starachowicach. Niech gra orkiestra Naszych serc! (zdjęcia)

Dodano

Za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. Finał, w którym kolejny raz starachowiczanie udowodnili, że potrafią pomagać i wspierać innych. Najsłynniejsza i największa orkiestra naszych serc zagrała już po raz 31. w historii.

1395. sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach zebrał na obecną chwilę w sumie 167 131 zł. – do puszek 155 180 zł., do eSkarbonek 11 951 zł.

– Za Wasze zaangażowanie i Wasze ciężkie puszki, które już za chwilę zostaną rozliczone chciałabym Wam serdecznie podziękować – zwróciła się do przedstawicieli władz miasta i powiatu szefowa starachowickiego sztabu orkiestry Ilona Traczyk wręczając im pamiątkowe mini puszeczki.

– Podczas dzisiejszej zbiórki w Parku Miejskim odwiedził mnie jeden z chłopców, który wręczył mi taką właśnie puszeczkę wypełnioną pieniędzmi. Tę puszkę otrzymał ode mnie w prezencie trzy lata temu. Wówczas obiecał mi, że gdy następnym razem się spotkamy podczas orkiestrowego grania to swoje oszczędności wrzuci do mojej puszki. Obietnica została oczywiście dotrzymana. Tak więc jeśli dziś na sali jest wśród nas ktoś kto zechce przyjąć ode mnie tę puszeczkę, a za rok już wypełnioną oddać innemu wolontariuszowi to z wielką przyjemnością mogę ją oddać – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas niedzielnego koncertu finałowego odbywającego się w tym roku w Sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego.

– Za dzisiejszą zbiórkę serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dorzucali pieniądze do puszek. Wasze serca są ogromne. A najlepiej o Waszej dobroci świadczy ciężar naszych orkiestrowych puszek – dodał Materek.

– Nieważne do której puszki trafiają pieniądze. Ważne, że nasz sztab ma co rozliczać i liczę na to, że w tym roku uda nam się pobić kolejne rekordy. Słowa podziękowania należą się wolontariuszom, sztabowcom, a także wszystkim artystom zaangażowanym w organizację kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zapominamy również o firmach i instytucjach, którzy dokładają cegiełkę do sukcesu kolejnego finału. Brawa dla Was – dodał starosta Piotr Ambroszczyk.

W tym roku w roli kwestujących wystąpili zarówno mający zbiórkowe doświadczenie Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, jak i Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk oraz debiutujący w tej roli Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski. Cała trójka poznała doskonale moc starachowickich serc. Mieszkańcy Starachowic sukcesywnie zapełniali bowiem puszki naszych kwestionariuszy od wczesnych godzin porannych. Z każdą kolejną symboliczną złotówką potwierdzaliśmy naszą chęć wspierania dzieci.

– Dziękuję wszystkim wolontariuszom i przedsiębiorcom z terenu miasta i powiatu, którzy tak hojnie wspierają nasze orkiestrowe granie. A my wszyscy gramy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej – podkreślił Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Gołębiowski.

Weekendowy plan wydarzeń orkiestrowego grania w Starachowicach był niezwykle interesujący. Rozpoczął się on piątkowym koncertem tanecznym Szkoły Tańca MiM. W Domu Nauczyciela nie brakowało niezwykłych występów, a także licytacji niezwykłych przedmiotów.

W niedzielę na ulicach naszego miasta i powiatu pojawiła się grupa 137 wolontariuszy. Kwesta uliczna przebiegała bez zakłóceń, a mieszkańcy jak zwykle wykazali się hojnością i otworzyli swoje portfele szeroko na potrzeby dzieci.

Niedzielne granie rozpoczął „Bieg dla WOŚP” organizowany przez stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Do wspólnej zbiórki przyłączyli się również członkowie Starachowickiego Klubu Morsów „Wektor”. Wspólna kąpiel na Piachach przyniosła kolejne złotówki do orkiestrowych puszek.

Niezwykłą atrakcją tego dnia była również przejażdżka Starachowicką Kolejką Wąskotorową zakończona wspólnym ogniskiem w Lipiu.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Starachowice wspólnie z Młodzieżowymi Centrum Kariery zorganizowali kwestę połączoną z warsztatami z doradztwa zawodowego. Na liście orkiestrowych atrakcji nie zabrakło również pokazów strażackich zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gadce.

O godzinie 16-ej w Sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego rozpoczął się koncert finałowy. Kilkugodzinne artystyczne wydarzenie połączone z licytacjami przedmiotów odbywało się pod hasłem „Gramy dla wszystkich”. Podczas niedzielnych licytacji udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, a na liście wylicytowanych przedmiotów znalazły się: sztaba złota, obrazy wykonane w ramach akcji „Sercem Malowane”, gadżety promocyjne instytucji i WOŚP, vouchery, a także pyszne desery.

W części artystycznej na orkiestrowej scenie prezentowali się: 111 Artystyczna Drużyna Harcerska, zespół Majstry, Zespół Tańca i Inscenizacji Plejada, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Kukułeczka”, artyści z Wokalnego Studia Piosenki pod opieką Piotra Mrózka, zespół Tacy Sami, a także godny polecenia zespół Damon.

Koncert zakończył się tradycyjnym „Światełkiem do nieba”, które rozbłysnęło obok Urzędu Miejskiego po godzinie 20-ej.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media