Obserwuj nas na

Starachowice

34-latek chory na COVID-19 zmarł na oczach lekarki. „Mówił, że za trzy dni miał brać ślub”

Dodano

Z każdym dniem Ministerstwo Zdrowia informuje o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19. Alarmują też lekarze. Katarzyna Bujak z oddziału chorób zakaźnych szpitala w Starachowicach, jako najtrudniejszą chwilę w pracy wspomina śmierć 34-letniego pacjenta, który trzy dni później miał mieć ślub. Ze łzami w oczach powiedziała o tym doświadczeniu reporterce Polsatu.

Katarzyna Bujak prowadzi oddział chorób zakaźnych w szpitalu powiatowym w Starachowicach. Z lekarką rozmawiała reporterka telewizji Polsat. Dr Katarzyna Bujak przyznała, że czwarta fala nabiera tempa, a oddział zapełnia się pacjentami niezwykle szybko. Zaznaczyła przy tym, że większość chorych to osoby niezaszczepione, głównie osoby starsze, ale młodzi też chorują.

Została zapytana o najtrudniejszą chwilę w pracy, wspomniała o śmierci 34-letniego pacjenta:

– Łzy cisną się na oczy. Wszyscy wiedzieliśmy, że jest na granicy. Mówił, że za trzy dni ma ślub… To jest ciężkie. My z tymi pacjentami jesteśmy kilka tygodni. Robimy, co możemy – mówiła Bujak. I dodała, że pacjenci są świadomi do samego końca.

Pacjenci chorujący na COVID-19 żałują, że się nie zaszczepili:

– Nie miałam kogoś takiego, kto wziąłby pod pachę, powiedział: chodź, zaprowadzę cię, szczepimy się. Taki ktoś by się przydał – mówi „Wydarzeniom” Polsatu pani Wiesława Łata leżąca na oddziale w Starachowicach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 6 265 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19.\

– Z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 63 osoby – czytamy w raporcie.

W Polsce 2 listopada ma zostać uruchomiony system skierowań na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób od 18. roku życia

– Jesteśmy już po stanowisku Rady Medycznej, która wsparła swoim autorytetem ten pomysł na przyjmowanie trzeciej dawki. Ja jeszcze poprosiłem zespół do spraw wakcynologii, który działa przy ministrze zdrowia, o takie bardziej konkretne stanowisko, które uwzględniałoby przegląd literatury i inne ważne elementy naukowe, jakie pojawiły się w tej dziedzinie. Czekamy na wypowiedź ze strony FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) i CDC (Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom). Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, po wtorku, będziemy mieli też opinię z tego zespołu – powiedział Adam Niedzielski.

Źródło: Polsat News / Onet / MZ

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media