Obserwuj nas na

Starachowice

Będzie protest w sprawie przekształcenia szpitala. „Wzywamy do natychmiastowej zmiany tej haniebnej decyzji”

Dodano

21 października na parkingu przed szpitalem w Starachowicach odbędzie się protest w sprawie ponownego przekształcenia szpitala w jednoimienny. „Mieszkańcy powiatu starachowickiego znów będą się poniewierali po całym województwie” – piszą organizatorzy i zachęcają do tłumnego udziału oraz przynoszenia własnych transparentów.


Poniżej opis wydarzenia.

„Szanowni Państwo,

Po dokonaniu oceny aktualnego stanu epidemiologicznego na obszarze województwa świętokrzyskiego Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 18 października 2021 roku oddziały szpitalne Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od dnia 1 listopada br. do odwołania będą udzielały świadczeń zdrowotnych tylko i wyłącznie na rzecz pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

W związku z powyższym wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne. Wszystkie osoby, których stan zdrowia pozwala na powrót do domu zostaną wypisane do domów, a pozostali pacjenci przetransportowani do Szpitali zlokalizowanych na terenie naszego regionu.

W chwili obecnej rozpoczęto prace polegające na ponownym przystosowaniu oddziałów szpitalnych do funkcjonowania w warunkach szczególnego zagrożenia epidemiologicznego. Tworzone są oddzielne strefy przeznaczone dla personelu oraz dla pacjentów chorych na COVID-19, a także śluzy pomiędzy nimi bazując na wcześniejszych doświadczeniach w tym zakresie.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od dnia 1 listopada 2021 roku będzie dysponował 300 łóżkami dla pacjentów chorych na COVID-19.”

A mieszkańcy powiatu starachowickiego znów będą się poniewierali po całym województwie. W wielu przypadkach karetka nie zdąży ich na czas dostarczyć do nie wiadomo którego szpitala i znowu statystyki umieralności znacznie wzrosną. Nie możemy na to pozwolić.

Dość lekceważenia naszych podstawowych potrzeb, dość chowania głowy w piasek przez gospodarzy i radnych miasta i powiatu. Wzywamy do natychmiastowej zmiany tej haniebnej decyzji. Przyjdźmy w czwartek 21 października 2021 na godzinę 16:00 na parking pod szpitalem, aby wyrazić swój sprzeciw, aby zawalczyć o swoje prawo do opieki medycznej. Nikt za nas tego nie zrobi! Przynieście oczywiście odpowiednie hasła i inne atrybuty protestacyjne, muszą nas usłyszeć!!!

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media