Obserwuj nas na

Starachowice

Coraz bliżej do otwarcia “Nowej Moniuszki”!

Dodano

Zakończyły się prace na budowie nowego odcinka ulicy Moniuszki w Starachowicach. Obecnie trwają odbiory. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to przed 1 grudnia 2020 r. ulica zostanie oddana do ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że przewidywany koszt drogowego przedsięwzięcia to ok. 9 600 000, 00 zł, wysokość dofinansowania uzyskanego przez Gminę Starachowice z Funduszu Dróg Samorządowych to 4 162 000,00 zł. Na odcinku ponad 700 metrów (od ul. Kieleckiej do ul. 6 Września) oprócz nowej drogi powstały: chodnik, ścieżka rowerowa oraz kanalizacja deszczowa. Dokonano przebudowy istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także przebudowy sieci: gazowej i teletechnicznej. Wykonawca inwestycji to firma BUDROMOST Starachowice.

Budowa nowej ulicy ma na celu usprawnienie ruchu na terenie południowej części miasta, będzie to dużo lepsze połączenie z częścią północną. Na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z ulicą Nowowiejską planowana jest budowa ronda.

– W 2021 będziemy mieli ZRID (Zgoda na realizację inwestycji drogowej) na wybudowanie ronda w ciągu drogi powiatowej. Uzgodnimy wspólnie ze Starostwem, który samorząd złoży wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych – mówił w rozmowie z portalem starachowice.net prezydent miasta Marek Materek. 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media