Obserwuj nas na

Starachowice

Cyclin Recycling! Zbiórka elektroodpadów na Szlakowisku (zdjęcia)

Dodano

Cycling Recycling to edukacyjny projekt realizowany od 5 lat. Co roku grupa wolontariuszy i wolontariuszek rusza w Polskę na rowerach, promując recykling i selektywną zbiórkę elektroodpadów. W piątek 23 lipca na placu rekreacyjnym na Szlakowisku rozpoczęła się kolejna edycja tego wydarzenia.

Do tej pory eko-peleton przejechał ponad 5 tysięcy kilometrów. W tym roku uczestnicy wydarzenia przemierzą 500 kilometrów, odwiedzając na swojej trasie aż 15 miejscowości. Tym razem cyklistki i cyklistów będzie można spotkać na szlaku Parków Narodowych. Rowerzyści przejazd rozpoczną od Świętokrzyskiego Parku Nardowego, by następnie odwiedzić: Babiogórski, Tatrzański, Pieniński i Gorczański. Podczas wyprawy organizowane są zbiórki elektrośmieci oraz akcje edukacyjne. W ramach akcji promowany jest bezpłatny system odbioru elektroodpadów, do którego zgłosić może się każdy mieszkaniec. Wystarczy wejść na stronę www.decydujesz.pl i zamówić transport. Duże elektrośmieci odbierane są bezpłatnie z całego terenu Polski, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z pozbyciem się nawet z pozoru najkłopotliwszych odpadów.

W ramach inauguracji akcji na placu rekreacyjnym na Szlakowisku do godziny 14:00 trwała zbiórka elektroodpadów, za które mieszkańcy Starachowic otrzymywali ekologiczne upominki. Już od momentu rozpoczęcia zbiórki o godzinie 10:00 nie brakowało uczestników chętnych do przekazania niepotrzebnych odpadów w sposób bezpieczny i komfortowy.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media