Obserwuj nas na

Starachowice

„Dajcie nam żyć”. Protest po decyzji wojewody (zdjęcia)

Dodano

Mieszkańcy Starachowic wyrazili swój sprzeciw w sprawie decyzji wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o ponownym przekształceniu szpitala w jednoimienny. W czwartek o 16.00 spotkali się na przyszpitalnym parkingu.

Choć grupa protestujących była niewielka (mimo dużego odzewu w Internecie), to uczestnicy jasno artykułowali swój brak zgody na przyjmowanie do starachowickiego szpitala pacjentów wyłącznie „covidowych”.

Przypomnijmy. Decyzją wojewody świętokrzyskiego szpital powiatowy w Starachowicach w jednoimienny ma zostać przekształcony z dniem 1 listopada.  

Poniżej komunikat PZOZ Starachowice.

„Po dokonaniu oceny aktualnego stanu epidemiologicznego na obszarze województwa świętokrzyskiego Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 18 października 2021 roku oddziały szpitalne Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od dnia 1 listopada br. do odwołania będą udzielały świadczeń zdrowotnych tylko i wyłącznie na rzecz pacjentów zakażonych wirusem SARS CoV-2.

W związku z powyższym wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne. Wszystkie osoby, których stan zdrowia pozwala na powrót do domu zostaną wypisane do domów, a pozostali pacjenci przetransportowani do Szpitali zlokalizowanych na terenie naszego regionu.

W chwili obecnej rozpoczęto prace polegające na ponownym przystosowaniu oddziałów szpitalnych do funkcjonowania w warunkach szczególnego zagrożenia epidemiologicznego. Tworzone są oddzielne strefy przeznaczone dla personelu oraz dla pacjentów chorych na COVID-19, a także śluzy pomiędzy nimi bazując na wcześniejszych doświadczeniach w tym zakresie.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od dnia 1 listopada 2021 roku będzie dysponował ponad 300 łóżkami dla pacjentów chorych na COVID-19.”

Organizatorzy protestu mówią wprost: mieszkańcy powiatu starachowickiego znów będą się poniewierali po całym województwie. 

Nawołując do protestu inicjatorzy pisali:

„W wielu przypadkach karetka nie zdąży ich na czas dostarczyć do nie wiadomo którego szpitala i znowu statystyki umieralności znacznie wzrosną. Nie możemy na to pozwolić.

Dość lekceważenia naszych podstawowych potrzeb, dość chowania głowy w piasek przez gospodarzy i radnych miasta i powiatu. Wzywamy do natychmiastowej zmiany tej haniebnej decyzji.” 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media