Obserwuj nas na

Starachowice

Dobre zmiany na starachowickich obiektach sportowych! (zdjęcia)

Dodano

Baza sprzętowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzięki współpracy gminy Starachowice i powiatu starachowickiego wzbogaciła się o kilka nowych nabytków. Regionalni włodarze dokładają starań, aby podnosić poziom i komfort rozgrywania zawodów i przeprowadzania treningów na lokalnych obiektach sportowych.

W środę 21 lipca inwestycję wizytowali Prezydent Miasta Marek Materek, Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł, kierownik obiektów sportowych przy stadionie miejskim Mariusz Konarski oraz związani ze starachowickim sportem radni powiatowi: Jarosław Olech, Paweł Brzozowski i Sławomir Rymarczyk.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w kompleksie sportowym przy ulicy Szkolnej 14 pojawiły się nowe trybuny w klubowych barwach Star Starachowice. Na pięciorzędowej konstrukcji znajduje się ponad setka miejsc siedzących. Oprócz tego MOSiR otrzymał ciągnik rolniczy z kabiną i z pługiem do odśnieżania oraz szczotką do boisk ze sztuczną nawierzchnią, a także traktorek-kosiarkę.

Doposażenie kosztowało ponad 160 tysięcy złotych. Powiat Starachowicki wsparł tę inwestycję kwotą w wysokości 140 tysięcy złotych, Gmina Starachowice przekazała na ten cel 10 tysięcy złotych, resztę funduszy pokrył MOSiR.

W zamian za środki przekazane przez Powiat Starachowicki, z obiektów będzie mogła korzystać młodzież z sąsiadujących z boiskiem szkół powiatowych (I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 3 i Zespół Szkół Zawodowych przy ulicy Radomskiej).

Zmiany nie ominęły Stadionu Miejskiego, gdzie za ponad 61 tysięcy złotych zakupiono 2 000 siedzisk na trybuny. Obecnie na stadionie jest 3000 miejsc siedzących.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media