Obserwuj nas na

Starachowice

Dotacja na remont ul. Spacerowej przyznana

Dodano

To już pewne, Starachowice otrzymały ponad 400 tys. zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remont ul. Spacerowej. – To kolejna droga na terenie miasta, która zostanie wyremontowana dzięki dotacji zewnętrznej – informuje Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Ulica Spacerowa, zlokalizowana jest na osiedlu Stadion. Uczęszczana przez wiele pokoleń uczniów II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 od kilkudziesięciu lat nie była remontowana. W tym roku to się zmieni.

Podział środków z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych sformalizowano podczas czwartkowego spotkania w urzędzie wojewódzkim – z udziałem świętokrzyskich parlamentarzystów. Podpisano umowy z 23 gminami i powiatami na wykonanie 33 inwestycji drogowych.

Jak informuje Wydział Infrastruktury i Rozwoju ŚUW, dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma ogółem w regionie świętokrzyskim 10 powiatów i 37 gmin: w jego ramach zawartych zostanie łącznie 45 umów z gminami i 29 umów z powiatami – na zadania jednoroczne. Umowy te dotyczyć będą dróg o długości 189,394 km.

Środki w ramach funduszu przekazywane są na zasadach konkursowych na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i gminnych. Wysokość wsparcia na zadania powiatowe i gminne uzależniona jest od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego: im niższy dochód podatkowy, tym większa wartość dotacji, przy czym maksymalne dofinansowanie będzie mogło wynieść, aż do 80% kosztów realizacji zadania.

IT / UMS

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media