Obserwuj nas na

Starachowice

Głos mieszkańców jest ważny – Spacer nad Lubianką (zdjęcia)

Dodano

Boiska do piłki plażowej, dwupoziomowe molo, amfiteatr… plany zagospodarowania otoczenia wokół zbiornika Lubianka robią wrażenie. Tym niecierpliwej wyczekuje zakończenia inwestycij, patrząc na pierwsze widoczne gołym okiem efekty prac. Szczególną okazję do zapoznania się z inwestucją mieli podczas środowego spaceru z prezydentem Markiem Materkiem.

O inwestycji na zalewie Lubianka mówi się już od kilku lat. W tym czasie projekt zaszły pewne modyfikacje – uzupełniono go o nowe działania, podniosły się koszty inwestycji. W środę 4 maja mieszkańcy miasta mieli idealną okazję do zaaktualizowania infromacji, przyjrzenia się zmianom i lepszego ich zrozumienia. Choć efekty prowadzonych prac są widoczne gołym okiem, nie każdy wie czym ma stać się dany budynek. Wtedy inwestycja może robić mniejsze wrażenie. Wciąż trwa zagospodarowanie terenu wokół zbiorniku Lubianka. O aktualnym postępie prac i prezentacji tego co już udało się dokonać będzie można porozmawiać z Prezydentem Miasta i pracownikami Urzędu Miejskiego już w przyszłym tygodniu. W spotkaniu mogą̨ wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Na spacerze z mieszkańcami miasta obecni byli m.in. Prezydent Starachowic Marek Materek, kierownik firmy wykonującej inwestycję oraz radni rady oraz mieszkańcy miasta. Obecnie prace nabierają kształtu – dwupoziomowe molo, amfiteatr, budynek o przeznaczeniu gastronomicznym, dwa mosty, budynek szatni, budynek ratowników. Nie będzie skuterow wodnych, zbiornik ma być strefą ciszy. Wędkarstwo no kill. Po drugiej stronie na razie brak oświetlenia bo to teren Lasów Panstwowych, droga zostanie asfaltowa. Szatnie i prysznice. Dachy wszystkich budynków będą jednocześnie tarasami widokowymi, pokrytymi zielenią. Duży parking. Inwestycja ma zostać zakończona do końca bieżącego roku. Piasek ma spełniać określone wymogi.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media