Obserwuj nas na

Starachowice

Grupa CERRAD z wyjątkowym prezentem z okazji Jubileuszu 100–lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach

Dodano

Bieżący rok jest jubileuszowym dla szkolnictwa zawodowego w Starachowicach. 100 lat temu powstała w naszym mieście pierwsza szkoła zawodowa. Z tej okazji Grupa CERRAD przekazała dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach wyjątkowy prezent. To już kolejne wsparcie dydaktyczne, na jakie może liczyć ZSZ nr 2 od starachowickiego przedsiębiorstwa. Jak widać po tym przykładzie, współpraca szkolnictwa z biznesem może przynosić wymierne korzyści każdej ze stron.

2021 rok zapisze się w historii Starachowic jako rok jubileuszu 100-lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach. To cały wiek pięknej historii szkolnictwa, które ma ogromny wpływ na rozwój Starachowic oraz przedsiębiorstw tak w naszym rejonie jak i na całym świecie. Absolwentów szkolnictwa zawodowego ze Starachowic, prócz naszego regionu, spotkać można przecież w dużych ośrodkach miejskich jak i za granicą.

Wyjątkowy prezent

Nie milką echa hucznych obchodów jubileuszu, a spadkobierca szkoły, która powstała w 1921 roku, Zespół Szkół Zawodowych nr 2, otrzymał od Grupy CERRAD wyjątkowy prezent – stanowisko dydaktyczne do obsługi układów wykonawczych opartych na urządzeniach napędzanych sprężonym powietrzem. Już w roku 2019 Grupa CERRAD przekazała takie samo stanowisko oraz stanowisko dydaktyczne w postaci automatycznej linii sortowania różnych elementów produkcyjnych.

Stanowisko dydaktyczne pneumatyki jest wykorzystywane jako wyposażenie pracowni do dydaktyki oraz jako stanowisko egzaminacyjne w zawodach Technik Automatyk i Technik Mechatronik. Jest w pełni zgodne z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w części dotyczącej urządzeń elektropneumatycznych. Stanowiska te służą do nauki projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń i systemów automatyki przemysłowej oraz systemów mechatronicznych. Umożliwiają rozwijanie kompetencji inżynierskich w zakresie: programowania manipulatorów przemysłowych, programowania sterowników PLC, projektowania i montażu układów pneumatycznych i elektropneumatycznych, eksploatacji urządzeń i systemów automatyki oraz systemów mechatronicznych. Praca na tych stanowiskach będzie solidną podstawą dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy. – tłumaczy Grażyna Małecka, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

Ścisła współpraca przy kierunkach patronackich

Grupa CERRAD w 2018 roku objęła patronatem młodzież z ZSZ nr 2 w zawodach Technik Elektryk oraz Technik Automatyk. Firma wzbogaciła już wtedy bazę dydaktyczną szkoły o drogi sprzęt specjalistyczny.

Na samym sprzęcie współpraca szkolnictwa z przedsiębiorstwem się jednak nie kończy. Grupa CERRAD wspiera również praktyczną naukę organizując regularnie praktyki zawodowe umożliwiające uzupełnienie kompetencji przydatnych w pracy. W ostatnim czasie przekazała również płytki, które dziś zdobią schody do budynku szkoły. Współpracę szkolnictwa z przedsiębiorstwem ogromnie chwali każda ze stron.

Absolwenci szkolnictwa zawodowego w Starachowicach stanowią zdecydowaną większość zatrudnionych spośród pracowników Grupy CERRAD, a liczba nowozatrudnionych wciąż rośnie ze względu na trwającą rekrutację do nowego zakładu. Bardzo cenimy współpracę z ZSZ nr 2 oraz przygotowanie absolwentów do rozpoczęcia drogi zawodowej. Niezmiernie cieszy fakt, że szkolnictwo oraz biznes realizują wspólny cel. – mówi Halina Bąk, Pełnomocnik Zarządu ds. CSR w Grupie CERRAD.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media