Obserwuj nas na

Starachowice

Grzegorz Braun odwiedził Starachowice (zdjęcia)

Dodano

W sobotę 18 maja Starachowice odwiedził Poseł na Sejm RP z koła Konfederacji i kandydat do europarlamentu, Grzegorz Braun. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Mickiewicza 1a.

Na spotkanie z kandydatem do europarlamentu przyszło wielu starachowiczan. Sala Agencji Rozwoju Regionalnego wypełniła się w całości. Na początku jednak głos zabrali lokalni działacze, którzy przekonywali do głosowania na Brauna w nadchodzących wyborach.

Następnie głos zabrał sam zainteresowany. Oprócz stałej narracji o „eurokołchozie”, Braun poruszał wątki związane z rolnictwem, wojną na Ukrainie, czy paktem migracyjnym. Wskazywał na hipokryzję polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym byłego premiera Mateusza Morawieckiego, w związku z przegłosowaniem tak zwanego zielonego ładu, a obecnie w byciu jego największym przeciwnikiem. 

Dużą część swojego spotkania polityk poświęcił na wskazanie swoich powiązań z ziemią Świętokrzyską:

„Moja rodzina pochodzi z tych ziem. Z okolic Świętego Krzyża. Potem musieliśmy się przeprowadzić. Matka mieszkała w pobliskim Ostrowcu, a w Kamiennej uczyła się pływać. Gdyby mnie ktoś zrzucił z samolotu w dowolne pasmo lasów, bez problemu znalazłbym drogę do wyjścia”

Braun odpowiadał także na pytania mieszkańców. Na koniec mieszkańcy ustawili się w kolejce po zdjęcie i autograf. Wielu z nich do tego celu przyniosło… gaśnicę. 

Grzegorz Braun startuje w wyborach do europarlamentu z listy Konfederacji z pozycji numer 2 z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Na kampanijnym szlaku Braun tego samego dnia wcześniej odwiedził Końskie, a po wizycie w Starachowicach udał się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzień wcześniej swoje spotkanie z mieszkańcami miał w Skarżysku-Kamiennej. Wybory do europarlamentu odbędą się 9 czerwca. 

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media