Obserwuj nas na

Starachowice

“Im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich” – konferencja posła Krzysztofa Lipca

Dodano

30 kwietnia na Placu pod Skałkami odbyła się konferencja prasowa posła Krzysztofa Lipca. Liderowi świętokrzyskich struktur PiS  na spotkaniu z mediami towarzyszyli: kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Grzegorz Małkus oraz radne Prawa i Sprawiedliwości – Agnieszka Kuś i Danuta Krępa. Głównym celem konferencji było nagłośnienie kwestii wsparcia Krajowego Planu Odbudowy i głosowania za ratyfikacją Funduszu Odbudowy. 

Politycy PiS zaapelowali do opozycji, by poparła Fundusz Odbudowy i dała Polsce możliwość pozyskania największego dofinansowania w historii, czyli łącznie 770 miliardów złotych. Wszystkie środki, które mają trafić do kraju, realizowane są w ramach trzech instrumentów Unii Europejskiej. Pierwszy z nich to wieloletnie ramy finansowe, drugi to Fundusz Odbudowy, a trzeci to Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, którego celem jest zbilansowanie energetyczne i walka o czyste powietrze. 

Jak poinformował poseł Krzysztof Lipiec, za ratyfikacją Funduszy Odbudowy opowiedziała się także lewica. Odrzucenie projektu planuje Platforma Obywatelska. Jak podkreślali radni PiS, sam powiat starachowicki na odrzuceniu straciłby blisko 2 miliardy złotych.

“Im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich. Chcą realizować politykę w oparciu o tą starą, znaną nam wszystkim zasadę – pieniędzy nie ma i nie będzie” – zarzucił politykom z Platformy Obywatelskiej poseł Krzysztof Lipiec.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media