Obserwuj nas na

Starachowice

Kolejny transport z pomocą wyruszył na Ukrainę (zdjęcia)

Dodano

Widzialna Ręka nie ustaje w akcjach pomocowych dla obywateli Ukrainy – zarówno tych, którzy szukają schronienia w Polsce, jak i tych, którzy walczą w ojczyźnie. W miniony piątek na wschód pojechał kolejny transport środków niezbędnych do przetrwania.

W piątek, 6 maja, ze Starachowic wyruszył  transport, w którym najważniejsze były opatrunki i leki. To dary od starachowickiego szpitala. Mają zostać przekazane do jednego ze szpitali na Ukrainie. Przewiezione zostaną także jednorazowe prześcieradła zapewnione przez firmę Studio Dekoratornia. Jak zawsze niezawodna okazała się pomoc ludzi, którzy w krótkim czasie zebrali fundusze na paliwo dla aut z transportem – w sumie 2 tysiące złotych.

Wolontariuszy Widzialnej Ręki od pomocy nie odstrasza nawet zagrożenie, z jakim wiążę się wjazd na teren Ukrainy. Miesiąc temu bus z transportem jadący do Kijowa trafił na minę, dwie osoby zostały ranne. Jedną z nich był Grisza. Mężczyzna wrócił już do zdrowia, a w miniony piątek ponownie usiadł za kierownicą transportu.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media