Obserwuj nas na

Starachowice

Ładunki wybuchowe w szkołach? Dodatkowy stres dla tegorocznych maturzystów

Dodano

Choć taka sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz, ponownie wzbudziła ona zamieszanie i przysporzyła tegorocznym maturzystom dodatkowego stresu. Mowa o rzekomej obecności ładunków wybuchowych na terenie szkół średnich w powiecie starachowickim.

4 maja ruszyły tegoroczne matury. Jak zawsze, pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Dla wielu maturzystów z pewnością był to dzień stresujący – nie tylko ze względu na poziom przygotowania i presję, ale także na zetknięcie się po raz pierwszy z procedurami obowiązującymi na egzaminie. Jak gdyby tego było mało, do szkół średnich w naszym mieście trafiły niepokojące maile.

W środowy poranek starachowiccy funkcjonariusze otrzymali pięć zgłoszeń o ładunkach wybuchowych znajdujących się na terenie szkół średnich. We wszystkich z tego dnia miały odbyć się egzaminy dojrzałości. Na skrzynki pocztowe placówek dotarły wiadomości o podłożeniu materiałów wybuchowych. Policjanci od razu uznali je za mało wiarygodne, nie mogli jednak ich zlekceważyć. Wdrożono standardową procedurę w takich sytuacjach.

Żaden z maili nie potwierdził się. Na szczęście, w żadnej z placówek nie doszło także do odwołania matur ani ewakuacji. Kto i dlaczego wysyła takie maile do szkół w ważnym dla młodych ludzi dniu? Tego na ten moment nie udało się wyjaśnić.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media