Obserwuj nas na

Starachowice

Marek Materek z planem na kolejną kadencję

Dodano

W nadchodzących wyborach samorządowych będę się ubiegał o urząd prezydenta – zapowiedział na czwartkowej konferencji Marek Materek i podziękował za dotychczasowe zaufanie i wsparcie.

To nie koniec. W czwartek, na spotkaniu z mieszkańcami w Hotelu Europa prezydent przedstawi kandydatów do rady miasta i powiatu.

– Pierwsza kadencja była wypełniona konsultacjami społecznymi, przygotowywaniem dokumentów strategicznych i dokumentacji technicznych. W drugiej realizowaliśmy wielkie inwestycje, na które mieszkańcy czekali wiele lat, a na trzecią mam wiele planów – mówił prezydent.

Wśród pomysłów na to, jak zmieniać miasto znalazły się te z zakresu polityki mieszkaniowej. Budowa mieszkań pod wynajem, rewitalizacja budynków na os. widok to priorytety.

Prezydent odpowiada także na potrzeby rodzin i zapowiada otwarcie publicznego żłobka.
Infrastruktura drogowa i remont drogi wojewódzkiej – głównej osi miasta – to kolejny punkt do zrealizowania.

– Nie wszystko udało się zrealizować, ale wszystko przed nami. Ulice, których remonty były przekładane, doczekają się swojej kolejki. Nie wszystko udało się zrobić, głównie w temacie dróg. Miasto cześć inwestycji odłożyło w czasie po to, by zabezpieczyć na te cele środki własne i w następnej kadencji sporo zamierzamy zrealizować – zapewniał prezydent.

Marek Materek jest przekonany, że współpraca z nowym rządem będzie tak samo udana, jak z poprzednim.

Copyright © 2022 Spotted: Media