Obserwuj nas na

Starachowice

Mistrz paralotniarstwa „wylądował” w Starachowicach! (zdjęcia)

Dodano

W piątek 14 stycznia Starachowice odwiedził Paweł „Lojak” Kozarzewski – pilot, reprezentant Polski w motoparalotniarstwie oraz członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Mistrz spotkał się z uczniami starachowickich szkół oraz mieszkańcami miasta.

O paralotniarstwie mówi się, że „żaden inny sport tak nie zbliża do odwiecznego marzenia o lataniu”. Choć widoki, które można obserwować z wysokości, zapierają dech w piersiach, nie od dziś wiadomo, że nie jest to sport dla wszystkich. U wielu osób sama myśl o unoszeniu się w powietrzu wywołuje dreszcze. Potrzeba dużej odwagi, by latać na paralotni, i dużo talentu żeby odnosić sukcesy w paralotniarstwie – Pawłowi Kozarzewskiemu nie brakuje żadnej z tych rzeczy. 

Paweł Kozarzewski ma na koncie wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych. Kilka z długiej listy jego osiągnięć to m.in. zwycięstwo Jutrosin Slalom Cup 2021, zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2015, 2016, 2018 i 2019 roku oraz zdobycie Pucharu Polski 2016 i 2018. „Lojak” to także 4-krotny drużynowy Mistrz Świata, Pilot Kadry Narodowej w latach 2013-2019 iTrener Reprezentacji Kataru 2019.  Może pochwalić się także tytułem pierwszego pilota na świecie, który wykonał loty motoparalotnią wewnątrz obiektu zamkniętego – PGE Narodowego. Podczas wydarzenia można było zobaczyć sprzęt lotniczy, posłuchać różnych historii, zobaczyć niezwykłe reportaże z podniebnych podróży i porozmawiać o sporcie z różnych stron świata. Organizacją spotkania zajął się dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media