Obserwuj nas na

Starachowice

“Mobilna Wigilia” dla osób potrzebujących w Starachowicach (zdjęcia)

Dodano

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 listopada 2020 roku, Prezydent Starachowic Marek Materek poinformował mieszkańców miasta o planowanych zmianach w organizacji Wigilii dla osób potrzebujących. We wcześniejszych latach tradycją fundacji i wielu polskich samorządów, także samorządu ze Starachowic, było organizowanie wigilijnej wieczerzy w jednym miejscu.

Tym razem, ze względu na pandemię Covid-19, sposób udzielenia pomocy się zmieni – zorganizowana zostanie tzw. “Mobilna Wigilia” – wolontariusze pojadą do potrzebujących osób i dostarczą kolację wigilijną bezpośrednio do ich domów.

Akcja odbędzie się 24 grudnia 2020 roku w godzinach od 7.00 do 15.00. Wszystko po to, by pomimo trudnych dla wszystkich obostrzeń, poczuć prawdziwe święta Bożego Narodzenia i podzielić się z samotnymi osobami, nie tylko posiłkiem, ale też dobrym słowem i życzeniami.

“Pragnę zwrócić się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc innym, jako wolontariusze w dotarciu do osób samotnych i potrzebujących ze świątecznym podarunkiem. W tej akcji chodzi nie tylko o przekazanie paczki, ale także o rozmowę i wspólnie spędzoną chwilę. Do współpracy zapraszamy także, tych, którzy chcieliby do paczek dołożyć coś od siebie. Koordynatorem akcji świątecznej na miasto Starachowice został Max Ciszek, szef grupy Widzialna Ręka – Starachowice.” – mówił Prezydent Miasta Marek Materek

Każda samotna osoba, której sytuacja życiowa lub materialna nie pozwala na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia paczki z wigilijnymi potrawami. Wystarczy skontaktować się z infolinią fundacji Wolne Miejsce, które będzie czynna od 5 do 20 grudnia br. przez całą dobę pod numerem telefonu 41 310 73 33.

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media