Obserwuj nas na

Starachowice

Msza Święta w intencji Ojczyzny (zdjęcia)

Dodano

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się w sposób odmienny w stosunku do poprzednich lat. Co roku Polacy w uroczysty sposób świętują ten ważny dla narodu dzień poprzez marsze, składanie kwiatów i zniczy pod pomnikami, udział w patriotycznych wydarzeniach czy też wspólną modlitwę za Ojczyznę.

Szczególnie hucznie świętowano w 2018 roku – to wtedy obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gdyby porównać fotografie sprzed kilku lat z rokiem obecnym, można by doznać przykrego wrażenia. Tegoroczna epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia uniemożliwiły Polakom świętowanie w pełnej formie. Mimo to wciąż, choć skromniej, uczczono pamięć o ważnym dla kraju wydarzeniu.

Tego roku w Starachowicach jak zazwyczaj obchody Narodowego święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wszystkich Świętych prz ul. Świętej Barbary 1. Ze względu na pandemię obowiązywał limit osób, dlatego w świątyni pojawiła się jedynie niewielka grupa wiernych. Wśród modlących nie mogło zabraknąć Prezydenta Miasta Marka Materka, starosty starachowickiego Piotra Babickiego oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Agaty Wojtyszek. Nie było za to sztandarów, licznych delegacji oraz harcerzy – dotychczas ich obecność była nieodłącznym elementem uroczystości. Ci, którzy nie mogli wziąć udziału w mszy świętej w Kościele, mogli wziąć w niej udział poprzez transmisję internetową.

W trakcie mszy wielokrotnie podkreślano podniosły nastrój tego dnia, mówiono o wadze działań we wspólnocie. Po mszy nie było przemarszu pod Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Zamiast tego, każdy kto chciał złożyć kwiaty mógł zrobić to po mszy indywidualnie.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media