Obserwuj nas na

Końskie

Nie żyje biskup Adam Odzimek

Dodano

Odszedł biskup senior Adam Odzimek. Informację o jego śmierci przekazała kuria diecezjalna w Radomiu. Duchowny miał 77 lat.

W nocy z soboty na niedzielę zmarł biskup senior Adam Odzimek. Duchowny długo zmagał się z postępującą chorobą nowotworową. 10 lutego tego roku trafił do szpitala. Wierni z diecezji radomskiej i nie tylko modlili się o jego powrót do zdrowia. Niestety, w nocy z 12 na 13 marca odszedł – nie w szpitalu, a w swoim mieszkaniu. Kuria nie podała na razie daty jego pogrzebu.

Biskup Adam Odzimek urodził się 7 października 1944 roku w Radomiu. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Syrokomli w Radomiu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia biskupie przyjął 12 maja 1985 roku. Były to pierwsze święcenia biskupie w Radomiu. Podczas Konferencji Episkopatu Polski w latach 1990-1998 pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Decyzją papieską z 25 marca 1992 roku został mianowany biskupem pomocniczym nowej diecezji radomskiej. Po osiągnięciu wieku kanonicznego, 7 października 2019 roku, Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Adama Odzimka z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji radomskiej. Duchowny przeszedł na emeryturę.

Swoją posługę pełnił przez kilkadziesiąt lat. Wierni wspominają go jako dobrego, zawsze uśmiechniętego człowieka. Starał się żyć zgodnie z treścią swojego zawołania pasterskiego, którym były słowa: „Ne deficiant fides caritasque” – „Aby wiara i miłość były mocne”.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media