Obserwuj nas na

Starachowice

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dobie koronawirusa w Starachowicach (zdjęcia)

Dodano

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się w sposób odmienny w stosunku do poprzednich lat. Co roku Polacy w uroczysty sposób świętują odzyskanie niepodległości poprzez marsze, składanie kwiatów i zniczy pod pomnikami, udział w patriotycznych wydarzeniach, wspólną modlitwę za Ojczyznę.

Szczególnie hucznie świętowano w 2018 roku – to wtedy obchodzono 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gdyby porównać fotografię sprzed kilku lat z rokiem obecnym, można by doznać przykrego wrażenia. Tegoroczna epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia uniemożliwiły Polakom świętowanie w pełnej formie. Mimo to wciąż, choć skromniej, uczczono pamięć o ważnym dla kraju wydarzeniu.

Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie złożono wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Tym razem jednak nie odbył się uroczysty przemarsz spod Kościoła pw. Wszystkich Świętych pod pomnik – zamiast tego, każdy kto chciał złożyć kwiaty mógł zrobić to po mszy indywidualnie.

Pod pomnikiem kwiaty złożyli m.in..: Prezydent Miasta Marek Materek, starosta starachowicki Piotr Babicki oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Agata Wojtyszek. Od godziny 11:30 do 13:30 pod pomnikiem trwała warta honorowa. Wszyscy mieszkańcy miasta mogą składać znicze i wiązanki pod pomnikiem w ciągu całego dnia.

Continue Reading
Reklama

1 komentarz

1 komentarz

  1. Pingback: Msza Święta w intencji Ojczyzny (zdjęcia) | Spotted: Alert Świętokrzyskie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media