Obserwuj nas na

Starachowice

Pewne zwycięstwo Staru w pierwszym sparingu (zdjęcia)

Dodano

W sobotni wieczór przygotowujący się do nadchodzących rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej Star Starachowice zmierzył się z ligowym rywalem, GKS-em Rudki. Starachowiczanie wygrali to spotkanie 3:0 po trafieniach Mariusza Fabjańskiego, Michała Grunta i Piotra Mikosa. W drużynie prowadzonej przez trenera Tadeusza Krawca zadebiutował dołączający do zespołu były reprezentant Polski, Marcin Kaczmarek, a także obecnych było kilku testowanych zawodników.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Staru. Gospodarze stwarzali sobie liczne sytacje bramkowe, spośród których dwie wykorzystali Mariusz Fabjański i dołączający do zespołu Michał Grunt. Przy wyniku 1:0 dla Staru doskonałą okazję do wyrównania stanu gry mieli goście. Po faulu Piotra Stefańskiego sędziujący to spotkanie Przemysław Sypuła podyktował rzut karny, jednak Sebastian Hajduk trafił w słupek bramki strzeżonej przez Konrada Zacharskiego.

Po zmianie stron na placu gry w drużynie Staru pojawiła się całkowicie inna jedenastka. Trener Tadeusz Krawiec miał w sobotnim spotkaniu do dyspozycji aż 27 zawodników, spośród których kilku to gracze co do których zarząd klubu nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji transferowej. W składzie „Czarno-Zielonych” na sobotni sparing znaleźli się między innymi bracia Mikosowie, z których młodszy Paweł jest zawodnikiem juniorów starszych Juventy, a starszy Piotr reprezentował ostatnio barwy Łysicy Bodzentyn. Drugi z wymienionych graczy zaznaczył swoją obecność na boisku zdobywając bramkę na 3:0 w 74. minucie meczu.

Po raz pierwszy meczową koszulkę Staru przywdział Maciej Styczyński, dawniej zawodnik Juventy Starachowice, od kilku lat występujący w Gwarku Zabrze na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Po półrocznej przerwie spowodowanej wypożyczeniem do dolnośląskich klubów w zespole Staru pojawili się także Kacper Błaszczyk i Jakub Błażejewski. Do drużyny „Czarno-Zielonych” powrócił także Jakub Kalisz, który w minionym sezonie występował w GKS-ie Rudki.

Star Starachowice – GKS Rudki 3:0 (2:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 10’, Michał Grunt 30’, Piotr Mikos 74’

Star (I połowa): Zacharski – Nawrot, Gębura, Nowocień, Stefański, Kosztowniak, Płatek, Kopeć, Fabjański, Kaczmarek, Grunt. II połowa: Dziułka – Styczyński, Borkowski, Błażejewski, Pisarski, Nowak, Piotr Mikos, Błażejewski, Kalisz, Kidoń, Marzec oraz Paweł Mikos, Jagieło, Hamera, Anduła. Trener: Tadeusz Krawiec.

GKS: Pietras – Partyka, Szymoniak, Baka, Sala, Kosiarski, Hajduk, Skrzypek, Jedlikowski, Rusiecki, Stachura oraz Stefański, B. Wiecha, Mergalski, Kita, Dawidowicz. Trener: Paweł Jaworek.

Copyright © 2020 Spotted: Media