Obserwuj nas na

Starachowice

Radni w Starachowicach „za” miejskim programem in vitro. Nie obyło się bez demonstracji (zdjęcia, wideo)

Dodano

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Starachowicach przyjęta została uchwała którą poparło 11 radnych dająca zielone światło dla realizacji miejskiego programu in vitro. Jednocześnie przed urzędem zebrała się grupa protestujących, aby demonstrować przeciwko wprowadzeniu programu In Vitro w Starachowicach. Protestujący trzymali transparenty z napisem „In vitro = aborcja” i odmawiali różaniec.

– Dziękuję radnym, którzy podjęli dziś stosowną uchwałę, zgadzając się na rozpoczęcie Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Starachowic Mare Materek.

Uchwała pozwala magistratowi na rozpoczęcie procedury konkursowej i wyłonienie podmiotów medycznych, które będą kwalifikowały pary do udziału w programie.

– Deklaruję, że zrobimy wszystko, by pierwsi mieszkańcy Starachowic mogli jak najszybciej do niego przystąpić. Nie ma większego szczęścia dla par, które pragną zostać rodzicami, jak narodziny upragnionego dziecka. Wierzę, że dzięki programowi powitamy na świecie wielu nowych, małych i wspaniałych mieszkańców naszego miasta – dodał Materek.

Program ma na celu zapewnienie pomocy finansowej parom mieszkającym na terenie Starachowic, które borykają się z problemem niepłodności i wymagają leczenia zapłodnieniem In Vitro. Program ten został zatwierdzony na lata 2023-2026 i w tym okresie o dofinansowanie będzie mogło ubiegać się minimum 25 par. Małżeństwo będzie mogło otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 15 000 zł.

Po długich obradach zatwierdzono inicjatywę „In Vitro dla Starachowic”. Projekt poparło 11 radnych, 4 było przeciwnych, a 2 osoby wstrzymały się od głosu.

        

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media