Obserwuj nas na

Starachowice

Rozpoczęły się zmagania o Puchar Polski w kickboxingu

Dodano

W Starachowicach w piątek rozpoczęły się zmagania o Puchar Polski w Kickboxingu w formule low kick juniorów starszych i seniorów. Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce w sobotę.

Zawody odbywają się na Miejskiej Hali Sportowej przy św. Jana Pawła II. Na ringu można obserwować najlepszych w Polsce juniorów i seniorów formuły Low Kick.

– Formuła Low Kick jest bardzo widowiskowa -mówi Marek Jasiński trener Dragona Starachowice- W tej technice można używać wszystkich technik bokserskich oraz kopnięć do wysokości głowy wraz z charakterystycznym dla tej formuły kopnięciem na udo (ang. low kick), nie występuje minimalna liczby kopnięć na rundę, nie wolno uderzać kolanem ani łokciem. Walka odbywa się na ringu na dystansie trzech rund.

W kickboxingu istnieje wiele formuł, od pokazowych, bezkontaktowych walkach przy muzyce, przez lekkie walki na tatami oraz twarde, pełno-kontaktowe walki w ringu. Pointfighting, Light Contact, Kick-Ligh, Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules – właśnie te nazwy określają odpowiednią formułę kickboxingu, każda z nich charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników.

Na ringu w Starachowicach widownia może oglądać też zawodników na co dzień trenujących w klubie Dragon.

– Naszą faworytką do zdobycia Pucharu Polski jest oczywiście Julia Wojtan startująca wśród juniorek, w kategorii wagowej do 52 kg. Ale liczę, że przed własną publicznością wszyscy nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony. A na ringu zobaczymy Mikołaja Ziębę, Mateusza Gunię wśród juniorów i Adriana Gunię oraz Artura Wziątka wśród seniorów – mówił przed rozpoczęciem zawodów trener.

Wstęp na halę sportową jest wolny. W niedzielę zaplanowano:

  • 9.00 – 13.00 – walki półfinałowe i finałowe
  • 13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa
  • 14.00 –20.00 – finały

Organizatorzy:

  • Polski Związek Kickboxingu
  • Klub Sportowy Dragon Starachowice
  • Urząd Miejski w Starachowicach
  • Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach

Puchar Polski organizowany jest pod Patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka oraz Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media