Obserwuj nas na

Starachowice

“Solidarność” zaapelowała do samorządowców i parlamentarzystów. Odpowiedzieli prezydent i poseł

Dodano

W poniedziałek starachowicka “Solidarność” zaapelowała do samorządowców i lokalnych parlamentarzystów o “zainteresowanie sytuacją w firmie, w której pracują mieszkańcy Starachowic”. Na apel odpowiedzieli prezydent Marek Materek i poseł Krzysztof Lipiec.

Na apel “Solidarności” odpowiedział prezydent Marek Materek. Treść trafiła także do lokalnych mediów.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Z dużym niepokojem śledziłem kolejne informacje o problemach z zapewnieniem ciągłości produkcji w zakładzie MAN BUS. Obawiałem się, że spadek produkcji przełoży się na spadek ilości osób zatrudnionych w firmie. Cieszę się, że dzięki współpracy Związków Zawodowych i Kierownictwa MAN BUS udało się uniknąć fali zwolnień pracowników.

Jako prezydent miasta staram się dbać o dobry klimat dla rozwoju wszystkich firm w naszym mieście. W odniesieniu do firmy MAN staram się promować wśród samorządowców autobusy produkowane w naszym mieście.

Również Gmina Starachowice zakupi 20 nowych niskopodłogowych autobusów zasilanych gazem sprężonym CNG, które zostaną wyprodukowane w fabryce w Starachowicach.

Liczę, że uda się Państwu czyli Związkom Zawodowym jak również pracodawcy wypracować najlepsze dla pracowników i firmy rozwiązanie.

Z wyrazami szacunku,

Marek Materek

Prezydent Miasta Starachowice

Odpowiedź wpłynęła też od posła Krzysztofa Lipca.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media