Obserwuj nas na

Starachowice

Sportowe wydarzenie – Gramy nad Kamienną!

Dodano

Familijny Klub Sportowy Łazy ze Starachowic organizuje wydarzenie sportowe pod nazwą: Gramy nad Kamienną. Event kierowany jest do klubów zrzeszonych w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Okres jesienno-zimowy to okres obniżonej odporności. Jest to także z reguły czas, gdy świętokrzyskie kluby piłkarskie zakończyły już okres rozgrywkowy. Dla utrzymania formy a także integracji środowiska piłkarskiego, Familijny Klub Sportowy przygotował propozycję współzawodnictwa sportowego.

Wydarzenie rozpocznie się w mikołajki 6 grudnia br. na Hali Miejskiej w Starachowicach o godz.10.00. Ze względu na sytuację epidemiczną Klub przygotował dwa warianty rywalizacji sportowej. Jeden wariant to tradycyjny turniej piłkarski w piłkę halową a drugi to bezdotykowa rywalizacja w bilarda nożnego.

Bilard nożny to wyjątkowe połączenie gry w bilard oraz piłki nożnej. Zasady gry w nożny bilard są zbliżone do tych panujących przy stole do bilarda, z tą różnicą, że zamiast kija bilardowego używamy własnych nóg. W rozgrywce bierze udział dwóch przeciwników lub dwie drużyny składające się po maksymalnie trzech graczy. Do ich dyspozycji oddawane jest boisko o wymiarach band ponad 6 metrów długości i 3,60 metra szerokości.

Boisko posiada sześć łuz rozmieszczonych w jego narożnikach oraz środkowej części. Do gry w nożny bilard używamy 16 piłek z czego jedna jest biała, pozostałe w różnych kolorach ponumerowane są od 1 do 15. Piłki od numeru 1 do 7 to popularne całe a od 9 do 15 połówki. Piłka z numerem osiem ma kolor czarny i to ona decyduje o zwycięstwie danej drużyny. Rozgrywka rozpoczyna się rozbiciem 15 piłek uprzednio rozmieszczonych w specjalnym trójkącie, przez piłkę biała umieszczoną dokładnie na ¼ wysokości stołu. Każde kolejne odbicie odbywa się według powyższej zasady: piłka biała uderzana nogą wprawia w ruch piłki kolorowe tak by te wpadły do łuz.

Zadaniem zawodników jest kolejne umieszczanie połówek lub całych, w łuzach, do ich całkowitego wyeliminowania. Zawodnicy wykonują strzały aż do momentu popełnienia błędu, wtedy ruch przechodzi do przeciwnika. Ostatnim ruchem zespołu jest skierowanie czarnej piłki do wcześniej zadeklarowane łuzy.

Jeżeli sytuacja z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 się nie zmieni, Klub planuje przeprowadzenie dwóch równolegle się odbywających rozgrywek. Jednych w tradycyjną piłkę nożną a drugich w bilarda nożnego.

– Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie kluby piłkarskie powiatu starachowickiego. To aż 8 zespołów: Star Starachowice, Akademia Piłkarska Star Starachowice, Juventa Starachowice, Kamienna Brody, Arka Pawłów, Wodnik Styków oraz Instal Michałów a także Familijny gospodarz. Do rozgrywek zaprosiliśmy również zespoły z powiatu skarżyskiego. Gościnnie przyjedzie do nas również Łysica Bodzentyn – relacjonuje prezes Łukasz Korus.

Zamysłem organizatora rozgrywek jest, by stół do bilarda nożnego służył mieszkańcom Starachowic również po zakończeniu wydarzenia.

– Zapraszam do kontaktu wszystkie szkoły oraz inne podmioty zainteresowane nieodpłatnym użytkowaniem sprzętu dla zdrowia i radości naszych młodszych i trochę starszych mieszkańców. Rozłożenie i złożenie sprzętu to tylko kilkanaście minut. Potrzebne są tylko chęci i odrobina powierzchni – zakończył Korus.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Sekretarza Stanu ds. Sportu Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego.

Familijny Klub Sportowy po organizacji wydarzenia mikołajkowego Gramy nad Kamienną rozpoczyna intensywną pracę w przygotowania IV edycji Charytatywnego Turnieju dla Patryka Niekłania, która rokrocznie odbywała się w ostatnich latach w Starachowicach. W styczniu planowane jest zaś wznowienie treningów drużyny oraz cykl sparingów przygotowujących do walki o szczyt tabeli klasy A

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media