Obserwuj nas na

Starachowice

Starachowice: Demonstracja była spokojna ale policja i tak legitymowała (zdjęcia)

Dodano

Podczas tradycyjnej, corocznej wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach nie obyło się bez kontrowersji. Policja legitymowała osoby protestujące kilkadziesiąt metrów od kościoła. Jako główny powód podano „uzasadnione podejrzenie zakłócenia obrządku religijnego” – informuje Gazeta Wyborcza Kielce.

Msza upamiętniająca 10. Rocznicę śmierci matki prezesa PiS Jadwigi Kaczyńskiej odbyła się 16 stycznia. Policja już na rogatkach miasta zadbała o to, by przejazd Jarosława Kaczyńskiego do Kościoła był bezpieczny. Patrole widoczne były na niemal każdym skrzyżowaniu.

Kolejny raz pojawiły się osoby protestujące. Kilkanaście osób stanęło na przystanku naprzeciw kościoła. Demonstracja przebiegała spokojnie. Były czapki z ośmioma gwiazdkami i transparenty z napisami: „W kościele się modli, nie politykuje” i „Prywatna wizyta? To po co ta świta?”

Tymczasem Policja, mimo bardzo spokojnego przebiegu demonstracji, postanowiła wylegitymować protestujących. Sprawdzane były też torby osób wchodzących do kościoła – informuje Wyborcza. Prewencyjnie, by obyło się bez incydentów.

Wyborcza próbowała ustalić, ilu policjantów zostało zaangażowanych w zabezpieczenie wizyty prezesa PiS. Policjantów było tylu, ilu trzeba do zabezpieczenia prewencyjnego – powiedział Gazecie Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

   

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media