Obserwuj nas na

Starachowice

“Starachowicki szpital nie prowadzi zbiórki pieniędzy na zakup chłodni do przechowywania zwłok”

Dodano

Starachowicki szpital nie prowadzi zbiórki pieniędzy na zakup chłodni służącej do przechowywania zwłok poinformował dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowiacach Grzegorz Kaleta. Dodał również, że wiadomość rozesłana przez pracownika szpitala nie była przez niego zaakceptowana.

Przypomnijmy, dziś do lokalnych i regionalnych mediów trafiło pismo z apelem o pomoc w zbiórce pieniędzy na nową chłodnię na zwłoki.

– Mając na uwadze obecny stan epidemii oraz ilość zachorowań w Polsce, a przede wszystkim w województwie świętokrzyskim Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach pełniący w regionie funkcję szpitala koordynującego zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie rzeczowe lub finansowe dla naszego szpitala. W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ SARS2 Z LICZNYMI ZGONAMI MUSIMY ZAKUPIĆ CHŁODNIĘ DO PRZETRZYMYWANIA ZWŁOK. Obecnie posiadamy taką jedynie na 8 osób, niestety jest nie wystarczająca. Liczymy na Państwa przychylność i pomoc – czytamy w komunikacie.

Dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowiacach Grzegorz Kaleta w oświadczeniu oznajmił, że placówka nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy na zakup chłodni służącej do przechowywania zwłok.

– Działając w imieniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach informuję, że PZOZ w Starachowicach, nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy na zakup chłodni służącej do przechowywania zwłok. Korespondencja mailowa napisana przez panią Agnieszkę Adamczyk, pracownika szpitala, była nieautoryzowaną i niezaakceptowaną przeze mnie treścią. Pracownik nie otrzymał polecenia służbowego, uprawniającego go do ubiegania się o jakiekolwiek środki finansowe do podmiotów zewnętrznych, oraz do przeprowadzenia rozeznania rynku. W związku z powyższym wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje. Zgadza się jedynie fakt, że szpital prowadzi rozeznanie ofertowe, w celu zakupienia lodówki służącej do przechowywania zwłok. Chłodnia którą posiadamy jest wyeksploatowana i użytkowana przez wiele lat – czytamy w oświadczeniu dyrektora Grzegorza Kalety.

Continue Reading
1 komentarz

1 komentarz

  1. Pingback: W starachowickim szpitalu brakuje miejsca na zwłoki | Spotted: Alert Świętokrzyskie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media