Obserwuj nas na

Starachowice

Starachowicki szpital z dofinansowaniem!

Dodano

Starachowicki szpital z dofinansowaniem w kwocie prawie 7 mln. zł! Placówka znalazła się tym samym w gronie 6 szpitali ze wsparciem ze strony funduszu medycznego.

W tej sprawie zwołano konferencję prasową. Uczestniczyli w niej: poseł Krzysztof Lipiec, Jacek Walkowski, dyrektor PZOZ, Danuta Krępa, radna powiatu starachowickiego oraz Andrzej Pruś, radny Sejmiku oraz senator Jarosław Rusiecki.

– O tyle szpital wnioskował i tyle dostał, co oznacza zero procent wkładu własnego na remont i doposażenie – mówił do dziennikarzy poseł Krzysztof Lipiec.

Dyrektor Szpitala w Starachowicach podkreślał, że dofinansowanie wspomoże funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– To miejsce newralgiczne w szpitalu i fundusz medyczny pozwoli nam remont i zmianę funkcji pomieszczeń z przeznaczeniem dla pacjentów, by dostosować je do warunków XXI

W ramach przyznanego dofinansowania planowane zakupy to USG (3 szt.), EKG (6 szt.), dwa aparaty do znieczuleń. Placówka planuje też przebudować szpitalny oddział ratunkowy.

W sumie do świętokrzyskich szpitali w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Końskich i Włoszczowie trafi ponad 62 mln zł na modernizację i doposażenie w sprzęt medyczny oddziałów ratunkowych – informuje poseł Krzysztof Lipiec.

– Szpitalne Oddziały Ratunkowe to miejsca, do których trafia bardzo wielu pacjentów, to tu ratuje się życie. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby oddziały te były dobrze wyposażone, żeby praca na nich była sprawna, ale też żeby pacjenci byli leczeni w dobrych i przyjaznych warunkach – mówi poseł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media