Obserwuj nas na

Starachowice

Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Zabawa trwała do białego rana (zdjęcia)

Dodano

Sezon na studniówki trwa, w sobotę 21 stycznia swój bal maturalny mieli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Studniówka to niezwykłe wydarzenie dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Dla wielu osób jest to przełomowy moment, inicjacja dorosłości. To także ważny element polskiej tradycji. W innych krajach bale maturalne organizowane są zazwyczaj po zdanym egzaminie dojrzałości. Studniówki w Polsce organizowano w dwudziestoleciu międzywojennym, po wojnie i w czasach PRL – u. Choć studniówki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze, jedno pozostało niezmienne – to ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

Studniówkę w II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach tradycyjnie zaczęto od przemówień i podziękowań, głos zabrał m.in. dyrektor szkoły, przedstawiciele samorządu, rodzice uczniów oraz obecny na balu prezydent miasta Marek Materek.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników studniówki przyszła pora na tradycyjnego Poloneza i pamiątkowe zdjęcia. Po zakończeniu oficjalnej części zabawa trwała do późnych godzin.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media