Obserwuj nas na

Starachowice

Szkoła Podstawowa nr 6 wreszcie doczeka się Hali Sportowej (zdjęcia + wizualizacja)

Dodano

Przy Szkole Podstawowej nr 6 powstanie Hala Sportowa. Dobrą nowiną z mieszkańcami miasta podzielono się podczas sobotniej konferencji prasowej.

Na spotkaniu z mediami oprócz Prezydenta Starachowic Marka Materka obecni byli: poseł na sejm Rzeczypospolitej i prezes świętokrzyskich struktur PiS Krzysztof Lipiec, Dyrektor MOSiR Krzysztof Szczygieł, Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 6 Renata Topolska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 Sławomir Rymarczyk.

Obecność gości na konferencji nie była przypadkowa – każda z trzech placówek, której reprezentanci pojawili się na spotkaniu, zyska dzięki dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać Gminie Starachowice. Już kilka dni temu Prezydent Marek Materek na swojej stronie na Facebooku zamieścił deklarację dotyczącą realizacji kilku ważnych inwestycji, podczas konferencji prasowej podzielił się z mieszkańcami szczegółami.

Starachowice otrzymały duże dofinansowanie z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dofinansowane zostaną wszystkie złożone przez Gminę projekty: przebudowy boisk oraz obiektów lekkoatletycznych przy Szkołach Podstawowych nr 1, nr 9 i nr 13, remont krytej pływalni oraz ostatnie, z pewnością wyczekiwane przez wielu mieszkańców osiedla Lubianka: budowa Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6.

Hali od dawna brakowało, czekano na nią od lat. Stąd też duża mobilizacja i współpraca społeczności szkolnej z władzami, która usprawniła przygotowanie dokumentacji technicznej. Szacowany koszt inwestycji to około 6 milionów złotych, obecnie gmina pozyskała 1 milion złotych, ale Prezydent Starachowic zapewnia, że to nie koniec starań o dofinansowanie projektu. Pozyskana kwota pozwala już na rozpoczęcie inwestycji.

“Pragnę przede wszystkim pogratulować aktywności w pozyskiwaniu zewnętrznych środków do realizacji wielu przedsięwzięć w Starachowicach. Bardzo się cieszę, że kolejne środki trafiają do szkół, to ważne.” – mówił podczas konferencji poseł Krzysztof Lipiec.

Prezes świętokrzyskich struktur PiS przypominał, że Szkoła Podstawowa nr 6 była kiedyś przeznaczona do likwidacji, natomiast teraz doczekała się planów rozbudowy. Mówił także o ogólnej skali projektu, z którego nasze miasto pozyskało dofinansowanie – w ramach programu Sportowa Polska władze kraju przeznaczą 374 miliony złotych na 260 inwestycji sportowych. Do województwa świętokrzyskiego trafiło 20 milionów złotych na 21 inwestycji, z tego 1/4 do powiatu starachowickiego, w którym podmiotem dominującym są Starachowice (wsparcie otrzymała jeszcze tylko gmina Mirzec). Poseł podkreślał również jak ważne jest, aby gminy realizowały inwestycje ze środków zewnętrznych.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media