Obserwuj nas na

Starachowice

Szpital w Starachowicach znowu będzie jednoimienny

Dodano

Szpital Powiatowy w Starachowicach wstrzymuje wszystkie przyjęcia. Od 1 listopada placówka ponownie będzie przekształcona w jednoimienną.

Od 1 listopada szpital powiatowy w Starachowicach ponownie będzie przyjmować tylko pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19.

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniszu, poinformował na antenie Radia Kielce, że od dziś starachowicka lecznica wstrzymuje przyjmowanie pacjentów.

– Przekształcenie jest procesem złożonym, dlatego musimy podjąć szereg działań zmierzających do przygotowania kolejnych oddziałów na przyjmowanie wyłącznie pacjentów z COVID-19 – wyjaśnia.

Obecnie szpital w Starachowicach dysponuje 104 łóżkami dla chorych na COVID-19. Od listopada liczba ta ma wzrosnąć do ponad 300. Na chwilę obecną w placówce hospitalizowanych jest prawie 200 osób, z czego 79 zakażonych jest koronawirusem.

Wojewoda zauważa, że czwarta fala jest obecna w kraju, lecz ciężko przewidzieć w jakim kierunku się rozwinie. Dlatego rozważa również utworzenie szpitala tymczasowego, który nie byłby jednak zlokalizowany na terenie Targów Kielce, lecz oparty o struktury uzdrowiska Busko-Zdrój.

radio kielce / wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media