Baćkowice Bałtów Bejsce Bieliny Bliżyn Bodzechów Bodzentyn Bogoria Brody Busko-Zdrój Chęciny Chmielnik Ćmielów Czarnocin Daleszyce Dwikozy Działoszyce Fałków Gnojno Górno Gowarczów Imielno Iwaniska Jędrzejów Kazimierza Wielka Kielce Kije Klimontów Kluczewsko Końskie Koprzywnica Kraj Krasocin Kunów Łączna Łagów Lipnik Łoniów Łopuszno Łubnice Małogoszcz Masłów Michałów Miedziana Góra Mirzec Mniów Morawica Moskorzew Nagłowice Nowa Słupia Nowy Korczyn Obrazów Oksa Oleśnica Opatów Opatowiec Osiek Ostrowiec Świętokrzyski Ożarów Pacanów Pawłów Piekoszów Pierzchnica Pińczów Połaniec Radków Radoszyce Raków Ruda Maleniecka Rytwiany Sadowie Samborzec Sandomierz Secemin Sędziszów Sitkówka-Nowiny Skalbmierz Skarżysko Kościelne Skarżysko-Kamienna Słupia Słupia Konecka Smyków Sobków Solec-Zdrój Stąporków Starachowice Staszów Stopnica Strawczyn Suchedniów Szydłów Tarłów Tuczępy Wąchock Waśniów Wilczyce Wiślica Włoszczowa Wodzisław Wojciechowice Zagnańsk Zawichost Złota
Ministerstwo Zdrowia: 6 789 nowych zakażeń, 389 osób zmarłoDodano
7 miesięcy temu•
Autor:
Złoty SpotterW czwartek 25 czerwca w Starachowicach gościła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska – “jeden z najlepszych prezydentów w kraju”, jak stwierdził prezydent Starachowic Marek Materek. W 2018 roku ponad 70% łodzian oddało na nią swój głos w wyborach na prezydenta miasta, funkcję tę Hanna Zdanowska sprawuje już po raz trzeci.
Dziś odwiedziła Starachowice po 7 letniej przerwie od ostatniej wizyty – wówczas w naszym mieście rozmawiano o budżecie obywatelskim. Na przestrzeni lat rozwiązania zastosowane w Łodzi starano się wdrażać także w Starachowicach. Jak mówiła podczas konferencji Hanna Zdanowska, w mieście nietrudno dostrzec wiele pozytywnych zmian.
Podczas spotkania dwójki prezydentów polskich miast rozmawiano o samorządzie – jego obecnych troskach i problemach, które wszędzie są takie same, niezależnie od miejsca. W trudnym czasie samorządowcy wymieniają się między sobą informacjami i doświadczeniami, by poradzić sobie z kryzysem.
“Samorządy nigdy, jak podkreślają samorządowcy z długim stażem, nie były w tak trudnej sytuacji jak w chwili obecnej.” – mówił prezydent Marek Materek.
Widoczność niekorzystnych zmian dotyczących samorządów podkreślała także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Mówiła o ograniczaniu wpływów do budżetu samorządu, a także nakładaniu na niego nowych zadań, na które nie otrzymuje funduszy. Wydatki samorządu nie są równoważone.
Pomimo trudnej sytuacji ogólnej samorządów, w wielu miastach Polski wciąż są prawdziwi gospodarze, którzy dbają o interesy “małych ojczyzn”. Hanna Zdanowska podkreślała, jak widoczne jest zaangażowanie Marka Materka w sprawy miasta.
“Wszyscy, niezależnie od tego w jakim miejscu Polski przyszło nam zarządzać naszą małą ojczyzną, to jest nasza ojczyzna. Nasze problemy są tożsame. One są może troszeczkę w innej skali, ale to są te same problemy. To są te same problemy, które na co dzień musimy rozwiązywać i to są te same nadzieje i marzenia naszych mieszkańców o tym, żeby żyć w fajnej, swojej małej ojczyźnie.”
Hanna Zdanowska w trakcie konferencji podkreślała także swoje poparcie dla kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego – mówiła o jego doświadczeniu w zarządzaniu samorządem i trosce o samorządowców.
“Nie ma tu osoby, która dla mnie jest bardzo ważna, czyli Rafała Trzaskowskiego, który jest taką naszą małą nadzieją, promykiem nadziei, że to wszystko może się zmienić z chwilą, kiedy zmieni się pan prezydent. Ja osobiście będę wszystkich namawiała gorąco, żeby właśnie na niego zagłosować.”
Po konferencji działacze Platformy Obywatelskiej ruszyli w miasto, by wspólnie zachęcać starachowiczan do udziału w wyborach – jak mówiła Hanna Zdanowska, nieważne na kogo, ważne, by zagłosować.
Aleksandra Kwiecień
Oszukana przez “Hiszpana”. Kobieta straciła duże pieniądze
Odpowie za wyrzucenie śmieci do lasu
Kolejne napięcia w starachowickim MAN-ie
Podsumowanie konkursu feryjnego w SDK “Zimowa rzeźba ze śniegu” (zdjęcia)
Starachowicki samorządy walczą o czyste powietrze
Otoczenie Dworca Wschodniego w Starachowicach czekają zmiany