Obserwuj nas na

Starachowice

“To wszystko może się zmienić z chwilą, kiedy zmieni się pan prezydent” – Hanna Zdanowska spotkała się z prezydentem Starachowic (zdjęcia)

Dodano

W czwartek 25 czerwca w Starachowicach gościła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska – “jeden z najlepszych prezydentów w kraju”, jak stwierdził prezydent Starachowic Marek Materek. W 2018 roku ponad 70% łodzian oddało na nią swój głos w wyborach na prezydenta miasta, funkcję tę Hanna Zdanowska sprawuje już po raz trzeci.

Dziś odwiedziła Starachowice po 7 letniej przerwie od ostatniej wizyty – wówczas w naszym mieście rozmawiano o budżecie obywatelskim. Na przestrzeni lat rozwiązania zastosowane w Łodzi starano się wdrażać także w Starachowicach. Jak mówiła podczas konferencji Hanna Zdanowska, w mieście nietrudno dostrzec wiele pozytywnych zmian.

Podczas spotkania dwójki prezydentów polskich miast rozmawiano o samorządzie – jego obecnych troskach i problemach, które wszędzie są takie same, niezależnie od miejsca. W trudnym czasie samorządowcy wymieniają się między sobą informacjami i doświadczeniami, by poradzić sobie z kryzysem.

“Samorządy nigdy, jak podkreślają samorządowcy z długim stażem, nie były w tak trudnej sytuacji jak w chwili obecnej.” – mówił prezydent Marek Materek.

Widoczność niekorzystnych zmian dotyczących samorządów podkreślała także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Mówiła o ograniczaniu wpływów do budżetu samorządu, a także nakładaniu na niego nowych zadań, na które nie otrzymuje funduszy. Wydatki samorządu nie są równoważone.

Pomimo trudnej sytuacji ogólnej samorządów, w wielu miastach Polski wciąż są prawdziwi gospodarze, którzy dbają o interesy “małych ojczyzn”. Hanna Zdanowska podkreślała, jak widoczne jest zaangażowanie Marka Materka w sprawy miasta.

“Wszyscy, niezależnie od tego w jakim miejscu Polski przyszło nam zarządzać naszą małą ojczyzną, to jest nasza ojczyzna. Nasze problemy są tożsame. One są może troszeczkę w innej skali, ale to są te same problemy. To są te same problemy, które na co dzień musimy rozwiązywać i to są te same nadzieje i marzenia naszych mieszkańców o tym, żeby żyć w fajnej, swojej małej ojczyźnie.”

Hanna Zdanowska w trakcie konferencji podkreślała także swoje poparcie dla kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego – mówiła o jego doświadczeniu w zarządzaniu samorządem i trosce o samorządowców.

“Nie ma tu osoby, która dla mnie jest bardzo ważna, czyli Rafała Trzaskowskiego, który jest taką naszą małą nadzieją, promykiem nadziei, że to wszystko może się zmienić z chwilą, kiedy zmieni się pan prezydent. Ja osobiście będę wszystkich namawiała gorąco, żeby właśnie na niego zagłosować.”

Po konferencji działacze Platformy Obywatelskiej ruszyli w miasto, by wspólnie zachęcać starachowiczan do udziału w wyborach – jak mówiła Hanna Zdanowska, nieważne na kogo, ważne, by zagłosować.

Aleksandra Kwiecień

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media