Obserwuj nas na

Starachowice

Trwają przygotowania do budowy północno-zachodniej obwodnicy

Dodano

W dobrą stronę zmierzają działania dotyczące budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. W grudniu 2020 roku uprawomocniła się decyzja dotycząca tej kwestii. Teraz nadszedł czas dalszego realizowania działań. O planach budowy poinformował Prezydent Marek Materek.

Dwa tygodnie temu właścicielom gruntów, które zostały przejęte z mocy prawa pod budowę obwodnicy, przekazano stosowne decyzje i informacje o środkach jakie dostaną za utracone mienie. W tym tygodniu prowadzona jest wycinka na przejętych terenach leśnych. W pierwszej połowie bieżącego roku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonawcę prac, które również powinny rozpocząć się jeszcze w 2021.

Północno-zachodnia obwodnica Starachowic połączy drogę 42 w Wąchocku z drogą wojewódzką 744 (między wyjazdem z miasta a Elaboracją). Dodatkowo powstanie rondo z wjazdem na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej na wysokości nowego zakładu firmy Cerrad. Inwestycja ta pomoże odciążyć ulicę Radomską, a także lepiej skomunikować firmy zlokalizowane na terenach SSE.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki rządowemu funduszowi „Mosty dla Regionów”, z którego sfinansowany zostanie I etap prac.

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media