Obserwuj nas na

Starachowice

W Ekomuzeum powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (zdjęcia)

Dodano

Jedna z 32 Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA – powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach. 20 września br., podczas uroczystego otwarcia pierwszego z takich miejsc, w Mediotece w Piotrkowie Trybunalskim, wicestarosta Dariusz Dąbrowski odebrał promesę na utworzenie takiego laboratorium w naszym muzeum.

SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności będzie przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza ludzie młodzi, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów.

Eksponaty zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane w Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszyć będzie temu strefa aktywności, której motywem przewodnim będzie hasło „Myślisz lepiej niż myślisz”. Będzie to przestrzeń, w której zwiedzający mogą rozwiązywać problemy poprzez konstruowanie i budowanie. Nie dostaniemy tam podręcznikowej wiedzy, ale będziemy mogli samodzielnie odkrywać świat.

Co w ramach SOWY?

Kopernik przekaże placówce:

Wystawę – kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsternię – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

Wystawa będzie zlokalizowana w Hali Lejniczej. Planowany termin jej uruchomienia to II kwartał 2022.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media