Obserwuj nas na

Starachowice

W Starachowicach będzie deptak im. Edwarda Pietrasińskiego

Dodano

W Starachowicach będzie deptak im. Edwarda Pietrasińskiego

W Starachowicach będzie deptak im. Edwarda Pietrasińskiego, napastnika STAR Starachowice. Na sesji, podczas której radni miejscy decydowali o nazwie tego miejsca, byli obecni zarówno mieszkańcy osiedla Skałka, jak i piłkarze STAR-u.

Mowa o deptaku łączącym ulicę Kopalnianą z ulicą Kościelną. Na sesji miejskiej radni przyjęli uchwałę, w myśl której będzie on nazwany imieniem śp. Edwarda Pietrasińskiego.

Swoje racje podczas sesji prezentowali mieszkańcy osiedla Skałka, którzy na nazwę przyjętą przez radnych nie wyrażali zgody. Ich zdaniem prawo do decydowania o nazwie własnie tego miejsca mają mieszkańcy, którzy głosowali na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcami byli mieszkaniec ul. Kopalnianej – p. Ryszard Przybylski oraz radni: Jadwiga Piątek i Marcin Sowula.

– Nikt nie kwestionuje talentu piłkarza, a o osobach zmarłych mówi się dobrze, albo nie mówi się wcale. Mieszkańcy Osiedla „Skałka” nie chcą żadnej nazwy oprócz tej, która przyjęła się samoistnie – deptak różany – mówiła Joanna Matysek.

Padły propozycje, by imieniem Edwarda Pietrasińskiego nazwać nowe boisko lub MOSiR. Ostatecznie uchwała została przyjęta głosami 12 radnych przy 2 głosach przeciwnych i 4 wstrzymujących się.

Edward Pietrasiński zmarł w dniu 16 sierpnia 1998 roku w Starachowicach, które dla popularnego „Pietrasa” były drugim domem. Przez lata z sukcesami występował jako piłkarz, a po zakończeniu kariery piłkarskiej został szkoleniowcem w Starze. Edward Pietrasiński to jeden z symboli potęgi starachowickiej piłki i sukcesów ligowych. To człowiek, któremu za sportowe dokonania należy się ogromny szacunek i pamięć o jego osobie. – czytamy na stronie star1926.pl.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media