Obserwuj nas na

Starachowice

W Starachowicach cena za odbiór śmieci pójdzie w dół?

Dodano

Trzy oferty złożono w przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Starachowic. Prezydent miasta uważa, że od nowego roku ceny za odbiór odpadów nie wzrosną, a niewykluczone, że mieszkańcy zapłacą mniej.

„Czytając i słuchając informacji z wielu miast i miasteczek, mogliśmy spodziewać się wzrostu stawki za odbiór odpadów. Tak się jednak nie stanie, z czego się bardzo cieszę” – poinformował we wtorek prezydent Starachowic Marek Materek.

Najkorzystniejsza finansowo okazała się oferta złożona przez dotychczasowego wykonawcę usługi firmę Remondis, która wyceniła koszt odbioru odpadów na 763,5 zł za tonę. W obowiązującym kontrakcie cena wynosiła 875 złotych.

Prezydent zaznaczył, że ilość odbieranych odpadów z roku na rok jest coraz większa, mimo że liczba ludności spada. „Jeśli okaże się, że najtańsza oferta będzie spełniała wszystkie wymogi, to liczę, że mimo to uda się obniżyć stawkę, którą aktualnie płacimy za odbiór odpadów komunalnych” – powiedział PAP prezydent Starachowic.

Miasto zamierza przeznaczyć na obsługę dwuletniego kontraktu blisko 25 mln złotych. Teraz złożone oferty będą weryfikowane. Nowa oferta z wykonawcą ma zostać zawarta do końca roku i zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022.

Obecnie stawka za odbiór odpadów komunalnych w Starachowicach wynosi 27,5 zł od osoby.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media