Obserwuj nas na

Starachowice

Wielki dzień w Technikum nr 2, świętowano 100-lecie Szkolnictwa Zawodowego (zdjęcia)

Dodano

Miniona sobota była wielkim świętem szkolnictwa zawodowego w Starachowicach. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, jako uznany spadkobierca pierwszej szkoły zawodowej, został organizatorem Gali Jubileuszowej z okazji 100-lecia Szkolnictwa Zawodowego.

Przygotowania do tego święta trwały bardzo długo. W działania jubileuszowe zaangażowani byli nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, a także absolwenci. Starania kadry było zresztą widać w trakcie całego wydarzenia. Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Wszystkich Świętych, zebrani goście zgromadzili się w sali kinowej Parku Kultury, by tam wspólnie wspominać, dziękować i cieszyć oczy występami artystycznymi uczniów Technikum nr 2.

Po uroczystej gali nadszedł czas na wielkie świętowanie w budynku szkoły. Najważniejszym momentem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Starachowicach. W jej odlanie zaangażowani byli jedynie absolwenci szkoły. Następnie zorganizowano poczęstunek dla gości. Był to czas na rozmowy pomiędzy absolwentami i wspominanie. Dla zainteresowanych przeprowadzono także prezentacje pracowni i wystaw okolicznościowych.

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media