Obserwuj nas na

Starachowice

Wspólne działania Policji i Straży Leśnej

Dodano

Wczoraj policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Kielcach razem z kolegami ze Starachowic kontrolowali proceder nielegalnego wjeżdżania do lasu. Działania prewencyjne „Cross/Quad”, prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami z Nadleśnictwa Suchedniów skupione były w pobliżu rezerwatu „Wykus”.

Wczoraj przez kilka godzin policjanci z kieleckiej i starachowickiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej i służby leśnej pełnili służbę na terenie Nadleśnictwa Suchedniów.

Mundurowi głównie skupiali się na zapobieganiu oraz przeciwdziałaniu przypadkom nielegalnej jazdy po lesie motocyklami, crossami oraz quadami. Działania patrolowo-prewencyjne pn. „Cross/Quad” przeprowadzane wspólnie z funkcjonariuszami z Nadleśnictwa Suchedniów były głównie skupione w pobliżu rezerwatu „Wykus”, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do „nielegalnych rajdów terenowych”.

Wspólne służby leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także zapewnić bezpieczeństwo osobom przemieszczającym się pieszo bądź na rowerze po leśnych szlakach.

Należy przypomnieć, że zgodnie z przepisami ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi. Drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach, natomiast postój pojazdów na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach odpowiednio oznakowanych. Każdy, kto załamie obowiązujące przepisy musi liczyć się z wysoką grzywną bądź wnioskiem do sądu.

PK / KPP

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media