Obserwuj nas na

Starachowice

Wyłoniono laureatki Gali Kobieta 23 (zdjęcia)

Dodano

Po raz drugi już w starachowickim Hotelu Europa odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Kobieta 23”. Nagrodzono 11 kobiet z województwa świętokrzyskiego – wśród nich przedstawicielki świata kultury i edukacji, a także osoby zaangażowane w pracę społeczną.

Celem Gali jest promocja działań kobiet sprawczych, a także uznanie wielu ról społecznych. Wśród laureatek znalazły się kobiety prowadzące własne, innowacyjne biznesy, nauczycielki, działaczki, a także osoby, które musiały stawić czoła nie lada wyzwaniom w życiu rodzinnym. Nie miało znaczenia nic poza wyjątkowymi osiągnięciami każdej z wyróżnionych.

Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Angelika Suska, która po śmierci mamy zaopiekowała się swoim rodzeństwem. W kategorii kultura wyróżniono Monikę Kowalczyk-Kogut, która wraz z mężem Piotrem w Rżuchowie prowadzi Dom Spokojnej Książki. W ich zbiorach znajduje się ponad 30 tysięcy woluminów, którym nadają nowe życie.  To także miejsce wydarzeń kulturalnych – odbywają się tam przeglądy teatralne i spotkania muzyczne.

Jak podkreślała pomysłodawczyni wydarzenia, poseł Agata Wojtyszek, każda z kobiet zasłużyła na wyróżnienie. Gala była też świetną okazją do inspirujących rozmów i docenienia pracy innych. Wydarzenie zakończył koncert Kasi Cerekwickiej.

Poniżej prezentujemy listę wszystkich Pań nagrodzonych w 10 kategoriach:

Kultura – Monika Kowalczyk-Kogut

Sztuka – Katarzyna Sorn

Sport – Wioletta Walerowicz

Biznes – Marta Szymańska-Baran

Edukacja – Małgorzata Dziamka

Zdrowie – Lucyna Majkowska

Tradycja – Danuta Bogusławska

Rodzina – Paulina Tarachowicz, ex aequo – Angelika Suska

Praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami – Karolina Nowak

Praca socjalna i charytatywna – Monika Cichoń

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media